הרב נתנאל חיים שרון

כל הכתבות של
נמצאו 255 תוצאות

י’ באב - מה מותר ומה עדיין אסור?

י' באב הוא יום שנשרף בו רובו של בית המקדש, לפיכך רבים מן החומרות שנהגנו בתשעת הימים ממשיכים לחול בו. אלא שיש חילוקי מנהגים במה ועד מתי ביום, כמו גם השנה שחל בערב שבת. וגם, מתי מברכים את 'ברכת הלבנה'? כל הפרטים. 

צום תשעה באב: מה מותר ומה אסור?

כל ההלכות שחייבים לדעת ביום זה: החייבים והפטורים מתענית; איסור רחיצה, סיכה, ונעילת הסנדל; לימוד תורה; עשיית מלאכה; שאילת שלום, והאם מותר לטייל ביום זה. מעובד על פי פסקי מרן הראש"ל הגר"ע יוסף זצ"ל, מספרו 'חזון עובדיה'.

תשעה באב: הלכות ומנהגי ’היום’

הלכות תשעה באב 2021: כל מה שצריך לדעת על 'יום' תשעה באב: איך נוטלים ידיים? האם מברכים "שעשה לי כל צרכי"? מהם התוספות בתפילה? מתי אומרים את הקינות של שחרית? וגם, מה המנהג בענין הליכה לבית הקברות ביום זה? מעובד ע"פ פסקי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

מתחילים מסכת סוכה; ומהן סגולותיה?

בכ"ט בתמוז - ערב ר"ח מנחם אב, מתחילים רבבות ישראל ללמוד את מסכת סוכה במסגרת 'הדף היומי'. מה זוכה מי שהוגה במסכת סוכה? איך יש בכוחה להפוך ימים אלו לששון ושמחה? ומהי סגולתה המרכזית? הרב נתנאל חיים שרון במאמר חשוב שאתם חייבים לעצמכם.

הלכות בין המצרים: "יש לנקוט במשנה זהירות בימים אלו"

"כָּל רֹדְפֶיהָ הִשִּׂיגוּהָ בֵּין הַמְּצָרִים" ימי האבל הלאומיים על פורענויות שארעו לאומתינו, מתחילים היום ומסתיימים בט' באב. מהם מנהגי האבילות בימים אלו: חתונות, ריקודים ומחולות, שמיעת מוסיקה, תספורת; מה מותר ומה אסור? על פי פסקי מרן הראש"ל הגר"ע יוסף, מעובד מספר 'ילקוט יוסף'.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>