הרב נתנאל חיים שרון

כל הכתבות של
נמצאו 270 תוצאות

למה זוכה מי שעושה שילוח הקן? "שלוש הבטחות מהתורה"

"כִּי יִקָּרֵא קַן צִפּור לְפָנֶיךָ בַּדֶּרֶךְ בְּכָל עֵץ או עַל הָאָרֶץ אֶפְרחִים או בֵיצִים וְהָאֵם רבֶצֶת עַל הָאֶפְרחִים או עַל הַבֵּיצִים לא תִקַּח הָאֵם עַל הַבָּנִים: שַׁלֵּחַ תְּשַׁלַּח אֶת הָאֵם וְאֶת הַבָּנִים תִּקַּח לָךְ לְמַעַן יִיטַב לָךְ וְהַאֲרַכְתָּ יָמִים". מה זוכה מי שמקיימה? מהן טעמיה? ובכלל, איך מקיימים את המצוה?

מה יעשה מי ששכח לומר ’ברך עלינו’?

כל דיני ופרטי מי ששכח לומר 'ברך עלינו' ('ותן טל ומטר לברכה') ונזכר בתוך התפילה או לאחר שסיימה. ומה הדין למי שמסופק אם שכח? וגם, מה העצה שלא לשכוח? מעובד מספר 'סדר היום בהלכה ובאגדה' ע"פ פסקי מרן הראש"ל הגר"ע יוסף זצ"ל.

ז’ חשוון – התחיל החורף: מתי אומרים "ברך עלינו"?

ז’ חשוון, בעוד שרובנו חשים 'סתיו', על פי חז"ל היום בערב מתחילה עונת ה'חורף'. לאחר שבשמחת תורה התחלנו לומר 'משיב הרוח ומוריד הגשם', היום בערב ז' חשוון מתחילים אף לבקש את הגשם. מה הסיבה שרק עכשיו? והיכן המקום בתפילה לבקש על הגשם? ומה הדין בחוץ לארץ?

מתי מחליפים לשעון חורף 2021 בישראל תשפ"ב?

השינוי בשגרה בעקבות החלפת שעון החורף בשעון הקיץ שיבוא לסיומו במוצאי שבת, פרשת 'חיי שרה', אור לכ"ה מרחשוון, דורשת מאיתנו זהירויות רבות לצד הזדמנויות נפלאות בעבודת ה' היום -יומית. הרב נתנאל חיים שרון מיטיב להסביר.

מה שכרו של מזכה הרבים לפי ’הפלא יועץ’?

בימים אלו בהם בתי הכנסיות ובתי המדרשות סגורים, והמון העם אינו משתתף בשיעורים. יכול כל אדם למצוא עצמו מזכה את הרבים, בהפצות של דברי תורה וחיזוק ברשת. מה מעלת מזכה הרבים? בחרנו להביא אפוא את דברי רבי אליעזר פאפו זיע"א בספרו 'פלא יועץ', שיום הסתלקות חלה בכ' תשרי. זכותו תגן עלינו.

יום הכיפורים 2021: מנהג הכפרות

כל דיני ומנהגי מצות הכפרות: מתי עושים כפרות? איך ניתן לקיים את המצוה, האם עושים כפרות בכסף? וכמה עולה פדיון כפרות? ולמי כדאי ליתנם? האם ניתן לעשות פדיון כפרות באינטרנט? האם ניתן לשלם מכספי מעשר? מה אומרים בשעת הפדיון? ואיך עושים כפרות לאשה בהריון? מה התנאים לקיים זאת בתרנגול? וגם, הזהירות הנדרשת שלא לעבור על צער בעלי חיים. ומה טעם וסגולת המנהג?

4 הצעדים לחזרה בתשובה שלמה

איך חוזרים בתשובה? כולנו רוצים לחזור בתשובה, אבל איך עושים את זה? כמה זמן יקח עד שנחזור להיות אהובים לפני בורא עולם? ומה עם מה שכבר חטאנו? 2 דקות קריאה.

מה זוכה מי שחוזר בתשובה? 

מה מעלת השב בתשובה? איך נכפר על מה שכבר חטאנו? וגם, מהי הסגולה שמכפרת על העוונות החמורים ביותר? עשרת ימי תשובה, וזה הזמן לנצלם כראוי; הלכות תשובה במשנתו של מרן הרב עובדיה יוסף ע"ה.

האם יום כיפור מכפר על כל העבירות?

כִּֽי בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם לְטַהֵר אֶתְכֶם מִכֹּל חַטֹּאתֵיכֶם לִפְנֵי ה' תִּטְהָֽרוּ. האם יום כיפור מכפר על כל העוונות שחטאנו במשך השנה? ובמה תלויה כפרת יום הכיפורים?

צום גדליה 2021: למה צמים?

צום גדליה חל הוא אחד מארבעת הצומות הקשורים לחורבן בית המקדש הראשון. מה גרמה רציחתו, ועבור מה אנו מתענים? היסטוריה, הלכות, וזמני צאת הצום.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>