תרומות
`

הרב נתנאל חיים שרון

כל הכתבות של
נמצאו 301 תוצאות

מה מברכים על ברקים ורעמים?

עונת החורף לפתחנו, וזה הזמן לדעת מה ואימתי מברכים על הברקים והרעמים שיתרגשו עלינו לטובה. וגם, מה מברכים על כוכב נופל? האם מברכים על רעידת אדמה? והאם ישנה ברכה על הרוחות? מפסקי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

עשרה בטבת נקבע ל’יום הקדיש הכללי’

יום עשרה בטבת נקבע ל'יום הקדיש הכללי' לזכר קדושי השואה, ומיועד גם לנפטרים שאין מי שיאמר עליהם קדיש. נעסוק במהות הנעלה של אמירת הקדיש. האם היא מועילה רק כדי להינצל מגיהינום או עוזרת להכניס את הנשמה לגן עדן? וגם, אלו עוד דברים מועילים לטובת הנפטר?

דיני תענית עשרה בטבת שחל בערב שבת

כל מה שאתם צריכים לדעת על עשרה בטבת שחל בערב שבת; שו"ת עם הרב נתנאל חיים שרון: איך מותר להיכנס לשבת בתענית? האם מותר להתקלח/להתגלח בצום? מתי מתפללים מנחה? האם ניתן לקבל שבת מוקדם בכדי לשבור את הצום? ואיך מומלץ להתנהל בתפילה ובקידוש? וגם, האם מותר לטעום את מאכלי השבת?

האם יש עניין לאכול סופגניות?

האם יש עניין באכילת סופגניות בחנוכה או שמא מלבד ערך קלורי אין בה שום ערך? הרב נתנאל חיים שרון מתייר בספרי רבותינו ומוצא טעמים וסגולות למנהג ישראל. מעניין!

חנוכה: להישאר בכולל או לחזור הביתה? מעניין!

שאלה זו נשאלת בכל שנה מחדש בימי החנוכה, על ידי אברכים הלומדים בכולל, האם עליהם לחשוש לביטול תורה ולמנות את האישה שתדליק במקומם, או שמכיוון שמצווה בו יותר מבשלוחו עדיף שיסגרו את הספר ויחזרו לביתם להדליק את החנוכיה. מעניין.

בקצרה: מנהגי חג החנוכה

מלבד מצות הדלקת הנרות, ישנם מנהגים שנהגו בית ישראל; מניעת עשיית מלאכה, עריכת סעודות מצוה ואכילת דברי חלב ודברים מטוגנים. מעובד מדברי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>