מסר לאולפן

אלעד דואני

כל הכתבות של
נמצאו 91 תוצאות

הגרי"ג אדלשטיין: דרך הלימוד בימי הקורונה

ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי גרשון אדלשטיין יצא בדברי הדרכה לאברכים ומחנכים לרגל ימי הקורונה על צורת ודרך הלימוד הראויה ואמר "זה חשוב מאד בזמנים האלה לעמוד בניסיון" עוד הוסיף שמלבד צורת הלימוד איך צריך לדבר בתוך הבית ובשיחות הטלפון.

רבה של בני ברק: "המצב הולך ומחמיר"

רבה הספרדי של העיר בני ברק הגאון רבי מסעוד בן שמעון יצא בדברים נוקבים על החובה להיזהר ולהישמר בצל העליה בתחלואה: "לכסות את הפנים כפי שקבעו כל הרופאים, ואם הוא לא יכול לעשות את זאת, שלא ייכנס לבית הכנסת ויסכן את אחרים".

הגר״י יוסף בתפילה לעצירת הקורונה

בעקבות התגברות מגפת הקורונה והעליה במספר החולים, פרסם הרב הראשי לישראל הראשון לציון ונשיא מועצת הרבנות הראשית הגר״י יוסף תפילה מיוחדת לרגל המצב הקשה , את התפילה יש לומר בשעת פתיחת ההיכל בשני וחמישי ובשבת

נמצאו פריטים נדירים של הבבא סאלי זי"ע

שלושה פריטים נדירים משלוש תקופות שונות בחיי האדמו״ר רבי ישראל אבוחצירא, המוכר בכינויו ה״בבא סאלי״, נמצאו בימים האחרונים בירושלים. ביניהם, סידור התפילה של הצדיק הכתוב בכתב יד משנת 1793 לפי נוסח האר״י

לאחר לחצים: אושרו התפילות בבתי הכנסת

הממשלה קיבלה החלטה להגביל את מספר המשתתפים באירועים לחמישים בלבד, ושאר התקהלויות לעשרים בלבד, בשל הזינוק בשבועות האחרונים במספרי הנדבקים בקורונה, ובהמשך יצאה הבהרה לגבי בתי הכנסת, אשר ייכללו במקומות בהם תותר התקהלות של 50 איש.

הגר"ש בעדני זועק: "מצב של פיקוח נפש"

בשל העלייה הדרמטית בתחלואה, התכנסו אמש רבני בני ברק להורות על שורה של החלטות ביניהן הגבלת מספר המתפללים בבתי הכנסת ל-40. הגר"ש בעדני: "ללכת בלי מסיכה זה זלזול בדיני נפשות ואין שום היתר לזה". "התורה הקדושה חוששת" האם הציבור אינו מבין שח"ו אנו צועדים למקום זה?

עלייה חדה: הגר"ח קנייבסקי בקריאה

גדולי התורה מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי ומרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין קוראים הבוקר לציבור בני התורה להתחזק בשמירת הבריאות לאור העליה בתחלואה בקרב המגזר החרדי.

בעקבות הקורונה: פסק הלכה מפתיע!

הגאון רבי רצון ערוסי, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ורב העיר קרית אונו, יצא בפסק הלכה מפתיע, לפיו, אם המסיכה על הפנים כאשר יש זקן, מפריעה, מותר להתגלח בשלושת השבועות בערב שבת.

"חוזרים להתפלל מחוץ לבתי הכנסת"

על רקע העלייה ברמת התחלואה באור יהודה בימים האחרונים, הודיע רב העיר הגאון רבי ציון כהן, להגביל את התפילות בבתי הכנסת ולקיים אותן אך ורק במרחב הפתוח. ההחלטה התקבלה מתוך חשש שקיום תפילות במבני בתי הכנסת עלולים להגדיל עוד יותר את כמות הנדבקים.

בשורה היסטורית: מעלית בכותל המערבי

בשורה היסטורית בירושלים: בשלוש השנים הקרובות תיבנה מעלית מהרובע היהודי לכותל המערבי, שתשרת עשרות אלפי מתפללים ומתפללות שהתקשו להגיע לרחבת הכותל. המעלית תיבנה בעלות כוללת של כ-55 מיליון שקלים.

הראשל"צ במתקפה: מקובל יודע דברים?!

הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר יצא למתקפה חריפה נגד אותם המכנים עצמם "מקובלים" למרות שאין בינם לבין קבלה מאומה: "יש שמסתפקים בתואר רבנים או גאונים, ויש שלא די להם עד שנקראים מקובלים. כל זה שטות והבל".

   1 2 3 4 5 > >>