מסר לאולפן

אוהד חיון

כל הכתבות של
נמצאו 106 תוצאות

הרב מקרעטשניף: "תרחמו עליי!"

כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף מרחובות יצא בקריאה נדירה לחסידיו: "תרחמו עליי! על כל אחד לעשות המוטל עליו על פי גורמי הרפואה הידועים לכל, והאיסור לצאת מהבית עם תסמינים עד לביצוע בדיקה".

בעקבות הקורונה: הקלות בצום י"ז בתמוז

בפסק הלכה שיצא הבוקר קראו גדולי הדיינים להקל בצום י"ז בתמוז מחר לכל מי שנמצא עם תסמינים. על פסק ההלכה חתומים הדיינים הגאון רבי יהודה סילמן, הגאון רבי שריאל רוזנברג והגאון רבי מנחם מנדל שפרן המרכיבים חלק מבית הדין לענייני קורונה שהוקם בעיר בני ברק.

רבה של אור יהודה נדבק בנגיף קורונה

רבה של העיר אור יהודה, הגאון רבי ציון כהן  נדבק בנגיף הקורונה, זאת למרות שנקט בכל כללי הזהירות, ואף הרחיק אנשים מתפילות המוניות בבתי הכנסת. הרב התראיין לתוכניתו של ישי דריקס, 'מצב הרוח' (כל יום בין 14:00-16:00, בערוץ 2000) וסיפר על מה שעובר עליו: "קמתי הפוך הרגשתי פיצוצים בראש". האזינו לראיון

האם מותר להכנס בשער בית החולים בשבת?

בתקופה האחרונה התקינו בתי החולים בשער הכניסה, מצלמה הבודקת באופן אוטומטי את מידת החום של כל אחד מהנכנסים. בעקבות כך התעוררה שאלה הנוגעת הלכה למעשה לכל המבקרים בבתי חולים בשבת, אם מותר בשבת להיכנס לבית החולים – כשאין בדבר פיקוח נפש.

אדם ללא מסכה יכול להעיד בחופות?

הוראה דרמטית וחריגה נשמעה היום מהרב יצחק מאיר ברכיה ליברמן, דיין בית הדין 'קהילות יעקב' בבני ברק, בראיון לרדיו 'קול חי' המליץ הרב שלא ליטול אדם שאינו מקפיד על חבישת מסכה לעד בחופות וקידושין.

קורונה: מחקר חדש חושף נתון מזעזע

למרות הגל השני, והתפשטות נגיף הקורונה במדינות רבות בעולם, בבריטניה ישנה רגיעה שמאפשת לרשויות להכריז על הקלות מסוימות, בין השאר התירו הרשויות לפתוח את בתי הכנסת אבל לא להתקהל בהם – אלא שכעת נחשף כי אחד מכל 20 נפטרים היה יהודי.

רבה של איראן בראיון נדיר

המנהיג הרוחני של אלפי היהודים המתגוררים באיראן הרב יהודה גרמי, שיבח את מפקד כוח קודס, שבביתו ביקר לאחר שחוסל על ידי ארה"ב. הרב גרמי אמר כי סולימאני "הפגין גבורה יוצאת דופן" במלחמותיה של איראן, ותקף את הציונות: "לממשלה בישראל לא אכפת מהיהדות"

הוכחה מהתורה לחבישת מסיכה

מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי התעניין אצל מקורביו באשר למסיכה ששמים בימים אלו, והתבטא כי יש לזה מקור מהכתובים, וציטט כי אפילו בזמן מגיפה חלשה יש חיוב לשים מסיכה.

האם אסור לעשות דיאטה בשבת?

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי דוד יוסף יצא במהלך שיעורו אמש (שלישי) למתקפה נגד אותם אנשים שעושים דיאטה בשבת קודש, והבהיר כי אסור לעשות דיאטה בשבת "בשבת קודש צריך לאכול מטעמים לשובע נפשו".

   1 2 3 4 5 6 > >>