הרב מנחם וייס

כל הכתבות של
נמצאו 112 תוצאות

האלמנה בוכה ומתחננת: "על עצמי אני מוותרת"

הרב מנחם וייס חושף מה הציע לו הנתיבות שלום זי"ע לעשות בלילה שלפני יום כיפור? ומה קרה בסיום ההרצאה שהעביר בעיר באר שבע? "ניגש אלי אחד המשתתפים יהודי כבן 40 ואמר לי אני לא תיכננתי לצום" וגם סיפורה המצמרר של האלמה ובנה.

הרב מנחם וייס: המפתח להצלחה אושר ושפע

לקראת סיום השנה, אנו קוראים בפרשת "כי תבוא" את התוכחה, כמאמר חז"ל תכלה שנה וקללותיה, והשנה שבעתיים, עיני עם ישראל נשואים לאבינו שבשמים תחל שנה וברכותיה ורפואותיה, מנע מגיפה מנחלתך, ותעצר המגיפה, הכרת הטוב.

היהודיה המסתורית שכל ברכותיה מתקבלות

כמה כח יש באמונה פשוטה ותמימה? הרבי הצמח צדק זי"ע מספר שאמונה כזאת יכולה לחולל פלאות. במאמר מדהים זה מספר הרב מנחם וייס על שני סיפורים מחזקים במיוחד לקראת השבת הקרובה, פרשת שופטים: "תמים תהיה עם ה' אלוקיך".

הרבי התגלה בחלום: "בן חוזר אצל אביו"

הרב מנחם וייס במאמרו השבועי לפרשת השבוע, פרשת ראה מביא את סיפורו האישי והקשר המיוחד של הרב לאביו של החייל נחשון וקסמן הי"ד: "שאלתי אותו בשיחת ארבע עיניים , יהודה איך אתה שורד את זה?" וגם סיפורו המדהים של האברך נתנאל מליקווד שאליו ניגלה הרבי נתיבות שלום זי"ע בחלום.

השבת הקרובה: סגולה מיוחדת להינצל מכל כישוף

הרב מנחם וייס במאמר מיוחד על פרשת עקב ובה טמונה הסגולה הגדולה של מצוות ברכת המזון. מה ההשפעה של מצווה זו? ובמה צריך להזהר? "והבטיח הצדיק שרווח והצלה יעמוד ליהודי מוש". הרב מביא סגולה נוספת שבנוסף מגנה על האדם מכל כישוף.

תאונה מחרידה: "פורץ בבכי לא מסוגל לדבר"

הרב מנחם וייס מספר על התאונה המחרידה שבה קיפח את חייו רבי י.מ. יחד עם בנו בכורו הילד מוישי ז"ל: "אני פורץ בבכי, לא מסוגל לדבר". פרשת השבוע ואתחנן, מלמדת אותנו, כי רצון ה' לבל ידח ממנו נידח, שאף במצב הגרוע ביותר יש שוב קבלת התורה מחדש, חיים כולכם היום.

   1 2 3 4 5 6 > >>