מסר לאולפן

הרב מנחם וייס

כל הכתבות של
נמצאו 16 תוצאות

הרב מנחם וייס: "הפרנסה מושפעת מהצדיק"

הרב מנחם וייס בסיפור אישי מהעבר: "בצעירותי הייתי מתייעץ עם איש מקצוע, בהתלבטויות ובפרשת דרכים", מספר מה גרם לו לאבד את אותו איש מקצוע ומתייחס לפילוג אשר נוצר בעם בימים אלו ימי הקורונה. למה כל זה קורה? ואיך כל זה מתקשר לפרשת השבוע, מטות מסעי?

הרב וייס במתקפה: "חייבים להתעשת מיד!"

הרב מנחם וייס התייחס בתוכניתו השבועית רואים רחוק (בכל יום ראשון בשעה 21:00) לאלימות השוטרים כלפי הציבור החרדי: "זה מסוכן אנחנו בימי בין המצרים" וקרא להפסיק את השנאת חינם. הרב העיד על כך שהציבור החרדי מקפיד על ההנחיות: "אני תושב העיר בני ברק, אני יכול להעיד 99 פסיק 9 שומרים על כללי הבריאות". צפו

הרב מנחם וייס: "אנחנו לא צריכים להתנצל"

הרב מנחם וייס מספר מה חווה לפני כעשור כשהוזמן לפאנל תרבות בחולון. הרב נשאל: "מדוע אין לי הזכות והיכולת להגיש מועמדות לרבה הראשית של חולון?" הרב השיב על השאלה ואף התייחס לנושא בכובד ראש ובצורה נרחבת. פרשת השבוע מגלה לנו בצורה פלאית איך מתייחסת התורה למעמד האישה ביהדות?

ראש חודש: מה אומרים בראש חודש?

הרב מנחם וייס מגלה מה החלק החשוב ביותר בחיינו ומה המקור לכך? "המצווה הראשונה שנצטוו בה עם ישראל היא מצוות קידוש החודש". ההתחדשות תלויה באדם עצמו. מי קובע מתי יהיה ראש חודש? ומה ענה הקב"ה למלאכים ששאלו מתי ראש חודש? צפו

עמדה בנסיון וזכתה לשפע של פרנסה

פרשת השבוע, פרשת קרח למדים אנו מה הייתה הטעות הגדולה של קרח ואיך ניתן לקחת את הלקח החשוב הזה לחיים הפרטיים שלנו. הרב מנחם וייס מביא את סיפורה של אישה עם אמונה תמימה שעברה ניסיון לא פשוט בדומה מאוד לקרח, ומה קרה לאחר שהיא לעמות זאת כן עמדה בנסיון.

הרב ניסים יגן זצ"ל: "תעקוב אחריהם"

הרב מנחם וייס מביא שלושה סיפורים מדהימים אודות מצוות ציצית, עד כמה מצווה זו חשובה ויקרה. הרב נזכר בכנס החיזוק בטבריה עם הרב ניסים יגן זי"ע לפני כ-30 שנה שבו הרב יגן זצ"ל אמר לו "תעקוב אחריהם, הם יחזרו בתשובה שלימה".

"סגולה אדירה לשינוי המזל"

שמעתי מפי קודשו של המקובל האלוקי רבי יצחק כדורי זי"ע. שבמצוות הפרשת חלה יש הכח לשנות המזל ובמיוחד אצל האשה, כמו כן לאיש במצוות קידוש החודש. הסחף הבלתי נתפס בקרב ציבור הנשים בית יעקב למצוות הפרשת חלה, התכנסויות יחד בעזרת הנשים לקיים מצוות הפרשת חלה ברב עם והדרת בת מלך. מעיד על העוצמה במצוות הפרשת חלה.

לאחר 22 שנה זכה לישועה

הרב מנחם וייס במאמר מיוחד לשבת הקרובה, פרשת בהעלותך, מספר על הרב יואל קאהן שליט”א. הרב ציפה 22 שנה לילדים. בשנים הללו ניסה הרב את כל הסגולות האפשריות: תפילות, השתטחות בקיברות צדיקים, ברכות מצדיקים ועוד... ולבסוף הכריז "והעיקר כח הרצון!"