אריה ניסן

כל הכתבות של
נמצאו 1404 תוצאות

הרב חיפש עגיל בספה ואז מצא 100 אלף ש"ח

מוסיא, הבת הקטנה של הרב מנדי וגיטי יצחקי, שליחי חב"ד בשכונת נחל בקע בבאר-שבע, שיחקה בתכשיט וטמנה אותו בריפוד של אחת הספות בבית. בעקבות החיפושים התגלו, לתדהמת בני המשפחה, 100,000 ש"ח בתוך הריפוד. איך זה נגמר?

מרהיב: עליית מפלס הכנרת והנחלים ב"ה|צפו

מאז עליית מפלס המים נוצרה שם מעיין דלתא המחברת את הירדן, הזאכי והמג'רסה לשפך אחד גדול הנשפך לכנרת. באזור זה מקננים דגי האמנון, והדייג אסור שם החל מה 18/4 ועד 15/6. באזור צמחיה עשירה, הוא מהווה נקודות מעבר לעופות המים בנדידתם לאפריקה ובחזרה.

המשגיח ביקר במסעדה שעות לפני הטרגדיה

הרב רפי יוחאי, מנהל הארצי ליחידת אכיפת חוק איסור הונאה בכשרות, עונה לח"כ משה ארבל: "הנושא ייבדק לעומק ונקיטת האמצעים תתלווה לכך בכפוף למסקנות, אך יש לזכור כי רובם ככולם של משגיחי הכשרות מתמסרים לתפקידם למען זיכוי הציבור"

תופעה הולכת וגדלה: תמותה הדגים בנחלים

בהמשך לדיווח על תמותת דגים: מדובר בתופעה עונתית. בעונת מעבר נוצרת תופעה של מחסור בחמצן בתוך המים בעיקר בלילה. כשהטמפרטורה עולה ריכוז החמצן יורד, האצות נושמות ולא פולטות חמצן. הדבר יוצר מצוקת חמצן במים. דגים שיודעים לנצל אוויר אטמוספרי כמו האמנון והשפמנון יכולים לשרוד את השעות הקשות. דגים כמו הבורי שאינם יודעים לעשות זאת ומוצאים את מותם מחוסר חמצן. בימים האחרונים נראתה תמותת דגי בורי בשפך נחל חדרה, אלכסנדר ושורק.

המלמד, הצעצוע וספל הקפה: מעשה מרגש

כיצד הגיב המלמד בכיתה, כאשר ילד זרק צעצוע היישר לתוך ספל הקפה הרותח? הרב גמליאל רבינוביץ בספרו 'טיב המעשיות' מספר סיפור נפלא ששמע מאת הרב ישראל פולק, מלמד בכיתה ד' בתלמוד תורה בבורו פארק.

מזעזע: מחבל שרף 7 חיילים וחברם שרף עצמו

מצמרר: שני האחים של איציק סעידיאן, אבי וגיא, מקבלים ברכה מגדול הדור מרן הרב חיים קנייבסקי שליט"א. לפני כ-7 שנים בזמן מבצע "צוק איתן" בעזה נשרפו 7 חיילים בנגמ"ש בסגיעיאה. אחד החיילים אורון שאול מוגדר כנעדר ומוחזק בשבי החמאס עד היום ביחד עם חיילים נוספים. האירוע היכה בהלם אז את כל המדינה במה שכונה אסון הנגמ"ש של חטיבת גולני. כעת בשל יחס הרשויות איציק הצית את עצמו והם באו אל הרב להתברך ולשאול במה להתחזק. הרב השיב: "להתחזק בתורה". צפו במפגש המרגש והמטלטל והתפללו לרפואת יצחק בן לידה. בע"ה ובזכות הצדיק מצפים לישועות

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>