אריה ניסן

כל הכתבות של
נמצאו 633 תוצאות

"אנשים מתים כמו זבובים. לאף אחד לא אכפת"

"המצב של הקורונה חמור בצורה נוראית אבל נדמה שלא אכפת לאנשים האחד מהשני, ממה שקורה אצל החבר שלך. אנשים מתים בכמויות. צריך לדעת: לפי הגאון מוילנא יש למעשה 2 דלתות וזה למעשה דלתי רחמים. איך מקישים עלין? דלת אחת היא למטה, של האדם והיא נמצאת בעולם, ודלת שנייה היא של הקב"ה. כאשר אנחנו פותחים את השער למטה- כלומר עוזרים אחד לשני עם מעשי חסד ועם רחמים, אז גם עוזרים לך מלמעלה. הנביא אומר "מבשרך לא תתעלם", "הלא פרוס לרעב לחמך"- הקב"ה מבקש מאיתנו לדאוג אחד לשני, זאת המטרה של התורה ושל המצוות. לראות את הסבל של השני ולעזור לו." הרב ברוך רוזנבלום במסר חד לתקופה הקשה הזו. צפו

פרשת בא: מהי החובה שלנו כלפי הקב"ה?

בספר "הלקח והליבוב" מובא שגם אם אדם נופל לתהומות הגדולים ביותר - גם שם נמצא הקב"ה איתו, ולכן גם במקום הכי נמוך, הקב"ה נמצא איתך. בספר תורת אמת מובא שהמילה "בא" והמילה "פרעה" בגימטריה הן ביחד "משיח" - ומה הקשר שלנו לפרשת בא? | צפו ברב יוסי יזדי בערוץ 2000

אל תפספסו: המצווה החשובה ביותר לחיינו

"טבע האדם גם כשיש לו משהו ביד שטוב עבורו, ועונה על הצרכים שלו, הוא תמיד חושב שאולי הוא ימצא משהו יותר טוב" - בפרשה אנחנו קוראים על כך שבני ישראל שומרים את המצות, וחז"ל מסבירים: "אל תקרי מצות אלא מצוות", אסור לנו להחמיץ את עשיית המצוות. עלינו לעשות אותם כאן ועכשיו. לא אחר כך, או בטענה שבעתיד תוכל לשלב עוד מצוות, אלא לעשות אותה ברגע זה |צפו ברב יואב בן חיים במסר מהפרשה

נפטרו: הסיפור מטלטל ממחלקת הקורונה

הגאון רבי ברוך רוזנבלום, סיפר אמש, בשיעורו השבועי, על שלושה חולי קורונה חרדים, כולם בני פחות מ-50, שסעדו יחד ליל שבת במחלקת הקורונה ושרו 'קה אכסוף' ובמוצאי שבת נותר רק אחד • "רבותי! הקב"ה צועק עלינו, מה אנחנו צריכים לעשות... לא ייתכן דבר כזה".

הרב נחמיה: עד כמה צריך לתת אהבה?

מהפרשה אנחנו לומדים דבר חשוב - בין ההורים לילדים בדורנו המצב הוא כזה: "דור שכבר אין לו קשר עם ההורים וכבר לא רוצים להמשיך בקשר הזה, לא תמיד מחוסר ידיעה אלא לפעמים מתוך התנכרות וחוסר רצון להמשיך בדרך אבותיהם, היינו יכולים חלילה לחשוב שעם בן כזה אני לא חייב להיות בקשר, מלמדת אותנו התורה שבכל מצב שישאלך בנך צריכים לענות לו באהבה ולקרב אותו לאביו שבשמים" | הרב נחמיה וילהלם במסר מרתק מהפרשה

עצוב: הג’ירפה המבוגרת ביותר נפטרה

הספארי ברמת גן פרסם בשעות האחרונות בעצב רב שאחת הג'ירפות המבוגרות ביותר בכל העולם מתה במהלך הלילה. גיא כפיר, מנהל מחלקת הפילים והג'ירפות בספארי, התייחס להודעה על מותה ואמר: "היא הייתה חלק בלתי נפרד מחיי ומחיי המטפלים במחלקה".

שו"ת קורונה: הרב אדלשטיין בתשובות

אישה בהריון וקשיש שחשש מהמנה שניה. מה ענה להם הרב אדלשטיין? מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין נשאל שאלות שונות על החיסונים. הבטחה לאשה בהריון שיהיה בהצלחה, המלצה לקשיש בן 90 שחושש ליטול את המנה השניה. ולאברך צעיר השיב: "אין שום חשש להתחסן".

בושה; "הארץ": החרדים יותר מסוכנים מרקטות

העיתונאי אורי משגב פרסם ב'הארץ' מאמר דעה אנטי-חרדי, בעל ניחוח אנטישמי שבו הוא האשים את "החרדים" בהתפרצות הקורונה. "טמבלים: החרדים הורסים ומביסים את המדינה. מי שיצית פה אינתיפאדה חילונית ייהפך לכוכב עליון".

ארה"ב: המלצרית ניסתה לעזור לילד נטוש

מלצרית מפלורידה הצילה ילד בן 11 שסבל מהתעללות על ידי פתק שבו שאלה אותו "אתה צריך עזרה?" המלצרית, פלביין קרבליו סיפרה שהבחינה בסימנים מטרידים במשפחה ששירתה בתחילת החודש במסעדת "גברת תפוד" בדרום אורלנדו. לדבריה, שמה לב שכל בני המשפחה קיבלו אוכל פרט לילד, מה שנראה לה מוזר.

הרב הראשי לרוסיה ביקר את ניצולי תימן

הרב של רוסיה הרב ברל לזר שעורך מסע חיזוק בנסיכויות האמירויות, קיים מפגש עם העולים מתימן במעונות המגורים שהממשל העמיד לרשותם באבו דאב. רגעים מיוחדים נרשמו כשהילדים הקטנים עם ה'סימנים' על פניהם הקריאו בפני הרב לזר קטעים מתוך פרשת השבוע, 'מקרא ותרגום' בנוסח תימן כמו לפני אלפי שנים | צפו במפגש המרגש

הלם: קיבל שוק חשמלי - ושרד בנס

"יש בלבי הוכרת תודה גדולה על כל דקה שנשארה לי על פני האדמה": כשמאט מנזארי פונה לביה"ח עם כוויות ברוב פלג גופו העליון, רופאים היו משוכנעים שנותרו לו שעות ספורות לחיות. היום, 7 שנים אחרי התאונה המחרידה, הוא מספר איך נראים החיים אחרי שאתה ניצל ממוות בטוח.

ארנבת שבה לחיק הטבע לאחר שנכלאה

שוטרי מחלק בילוש במשטרת אום אל פחם זיהו במסגרת פעילות אכיפה יזומה ארנבת שדה שהוחזקה על פי החשד בניגוד לחוק בבית בכפר סאלם שבעמק יזרעאל. החיה נמצאה בבית בכפר סאלם על ידי המשטרה, ופקח רשות הטבע והגנים אסף אותה ושחרר לטבע באזור השדות של עמק יזרעאל.

זעזוע: חריש פותחת את המרכולים בשבת

למרות המאבק הפוליטי המקומי שזלג לזירה הארצית, מועצת חריש אישרה הערב (רביעי) חוק מרכולים שיאפשר פתיחת חנויות בשבת. ההצעה אושרה ברוב של שבעה חברים. נציג ש"ס התנגד להצעה. הבית היהודי התפצל בהצבעתו כששניים מתוכו תמכו בהצעה ואחד התנגד. ומה נכתב בתנ"ך על איסור המסחר בשבת? ירמיהו, נחמיה והנביאים זעקו על כך.

בניגוד להנחיות: בחניון בלוד: 100 מתפללים

השוטרים נדהמו- למעלה ממאה מתפללים בחניון: מנין קבוע שמתקיים תחת כיפת השמים התקיים היום בחניון מקורה וסגור של בניין, "מה רצו שנתפלל בגשם השוטף? המנין הזה הוא מנין מיוחד לתקופה הזו ומתקיים תמיד תחת כיפת השמיים; איך נתפלל בגשם תחת כיפת השמים"? טען אחד המתפללים.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>