תרומות
`
למי עשוי להיות כוחות על טבעיים?
(צילום: By Eetu Mustonen/shutterstock)

מיסטיקה וקבלה

למי עשוי להיות כוחות על טבעיים?

ניתן לראות כי המקובל עדס מסביר לנו מהם שורשים ויסודות על טבעיים? האם גם אתם נחנתם בכך? קראו

   
למי עשוי להיות כוחות על טבעיים?
(צילום: By Eetu Mustonen/shutterstock)
אא

הקדמה: הרב הצדיק הגאון אחד מל"ו צדיקים בדורנו, איש אלוקים חיים , אשר אש הקדושה בוערת בעצמותיו, בליבו ובנשמתו, כבוד הרב יעקב עדס מדבר על שורשים רוחניים של כוחות על טבעיים. הדברים מאד דומים במהותם לתכנים שאנו לומדים מאת מורי ורבי הרב שלום ארוש, אבל איך אומרים, אותה הגברת בשינוי הדרת. נביא את הדברים מפי הרב יעקב עדס בשילוב של דוגמאות מאת הרב שלום ארוש. הרב הצדיק יעקב עדס אומר, שיש להבין את מהות הנשמה ולהרגיש את הנשמה. להביא אור רוחני מהשם יתברך לנשמה ולתת עוצמות חזקות לנשמה של האדם.  ודבר נוסף שאפשרי לפעול ניסים מעל הטבע ואת זה בחסדי השם יתברך נלמד בשיעור הנוכחי. בריכוז המחשבה בדבר הזה של כוחות על טבעיים אפשר לפעול ישועות. יש לרכז את המחשבה לחשוב שהקדוש ברוך הוא נמצא בכל מקום, אין מקום פנוי ממנו.

הקדוש ברוך הוא ממלא כל מקום ואת כל העולם ומסובב את כל העולם. נשאלת השאלה, איך עושים ניסים ונפלאות למעלה מדרך הטבע? התשובה נמצאת לפנינו, כאשר סדר הכללים מחולק לארבעה פרטים: לדעת שכל מה שנעשה בעולם, השם יתברך הוא העושה אותו. הוא המפעיל את הכול. עילת כל העילות וסיבת כול הסיבות. למשל, השמש, הירח, הכוכבים – קיים סיבוב יומי של השמש, סיבוב חודשי של הירח, סיבוב שנתי יום קצר וארוך, עונות השנה קיץ וחורף ← כל זה הקדוש ברוך הוא מפעיל. דוגמאות נוספות, האדם הולך – השם יתברך מוליך אותו. הכול השם עושה בכללי ובפרטי את כל המערכות. עץ בשלכת – השם יתברך משיל את העלים. הכול זה השם. הידיעה הזו, שהשם מפעיל את הכול נותנת כוחות רוחניים גדולים מאוד. אתה רואה עץ צומח, נר דולק , אל תאמר העץ צומח והנר דולק, אלא תאמר השם יתברך מצמחי את העץ, השם יתברך מדליק את הנר. 

אין שום דבר שהוא טבע. זה יד השם. הטבע משחקת מחבואים עם בני האדם כי יש את אפשרות הבחירה והדברים נסתרים. להאמין אמונה שלמה ב-100% וזה יפעל!! אצל השם יתברך אין שום הבדל בין שמן לחומץ. לדעת ולהרגיש שכל מה שנעשה בעולם הכול כולל הכול , כל הפעולות השם מפעילכל הפעולות כמו למשל, אדם נוסע, הולך, יורד, אוכל, שותה, ישן, מדבר, חושב, נח, לומד – הכול השם מפעיל. לא רק הפעולות השם עושה, אלא מהווה את כל הקיום. למשל, קיר עומד, הוא לא הולך, אין פה שום פעולה ועדיין הוא קיים. השם מהווה אותו. כמו שמוסיף ומלמד אותנו הרב הצדיק והגאון הרב שלום ארוש שליט"א בהקשר של נשים עקרות שלא מצליחות להיפקד, שעד כדי כך צריכות להאמין בכוח האמונה והתפילה, שאם השם יתברך רוצה הוא יכול להוציא ילד מן הקיר. עוד מוסיף ומלמד אותנו ששרה אמנו עליה השלום הרתה בגיל 90 למרות שהיית העקרה ולא היה רחם בכלל. השם יתברך מהווה את כל העולם. כל הזמן השם יתברך מהווה את כל העולם. מחייה אותנו. וכפי שהרב שלום אומר, הקדוש ברוך מחייה אותנו ונותן לנו כל שניה ושנה נשימה ועוד נשימה.

 זה הכל השם. "לעולם דברייך השם ניצב בשמיים!" קיים לעולם ולעולמי עולמים ולעד. וכל הזמן מהווה את העולם. "שיוויתי השם לנגדי תמיד..", הפסוק הזה הינו כלל גדול בתורה ובמעלות הצדיקים. הבעל שם הקדוש העיד על עצמו שזה המשפט שעשה אותו לצדיק גדול בעל מופתים נוראים. להרגיש תמיד שהשם יתברך אתנו כל הזמן ותמיד. זה נותן כוחות ועוצמה חזקים מאוד לאדם להרגיש שהשם נמצא איתון בכל מקום נותן כוחות לאדם. עוד הוסיף הבעל שם טוב הקדוששכל יהודי באשר הוא, אף פעם לא לבד. השם יתברך תמיד נמצא איתו ובכל מקום. גם רבנו הקדוש, רבי נחמן אומר שהשם יתברך אוהב כל יהודי אהבת עולמים עצומה כזו שאי אפשר בכלל לדמיין ולהבין.  קיימים 2 יסודות שאם האדם יאמר תמיד זה יעלה אצלו את הדרגות הרוחניות : השם יתברך נמצא תמיד בכל מקום. "מלוא כל הארץ כבודו", השם יתברך בשמיים ממעל ומתחת. השם יתברך נמצא ברחוב, בבית, במכונית, במטוס, באונייה, בים, ביבשה – אתה נמצא עם השם יתברך הוא איתך כל הזמן. לדעת שלכל פרט הכי קטן בהתנהגות שלנו, מעשים, כוונות , מחשבות, דיבור – הכל מתועד בשמיים למעלה. "עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשייך בספר נרשמים..".

וכמו שמו"ר הרב שלום ארוש אומר, הכל מצולם ומתועד 24 שעות שבעה ימים בשבוע. כל מה שאדם עושה בעולם הזה מתועד ועתיד לבוא בדין ובחשבון כאשר יעלה למעלה. ועל כל מצווה ומצווה שאתה עושה אתה מקבל על זה שכר שאי אפשר בכלל לתאר. "יפה שעה אחת של עולם הב מכל חיי העולם הזה", כלומר רגע אחד בשכר אחד של גן עדן יותר גדול מה-70,120 שנים בעולם הזה. ומצד שני, אם ח"ו אדם עשה עברה ולא עשה עליה תשובה זה נורא ואיום מה שמחכה למעלה. אם אדם נכשל צריך לחזור בתשובה. וכך, לשנן לעצמו את שני החוקים שהשם יתברך נמצא בכל מקום וכל ההתנהגות והמעשים המחשבות , דיבורים, התנהגויות, רצונות הכל מתועד בשמיים ועל הכל יש דין וחשבון – מאוד חשוב לשנן! עוד אומרים הצדיקים, "דע לפני מי אתה עתיד לתת דין וחשבון, לפני מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא". רבנו הקדוש, רבי נחמן אומר שיש לאדם להזכיר לעצמו לפחות פעם ביום את יום מותו, שהרי החיים פה אינם לנצח. על האדם לדעת שהוא רימה ותולעה מאין בא ולאין עתיד לחזור ולפני מי עתיד לתת דין וחשבון, והתודעה הערה הזו היא לכשעצמה מעוררת את האדם לחשוב שהוא לא בעל הבית בעולם. כמו כן יש ללמוד את הספר "מסילת ישרים" ולשנן פרק כ"ה (פרק 25), בנוסף לספר דברי יעקב פרקי מחשבה, מאת הרב יעקב עדס

. סגולה בעניין שידוכים , הסגולה הכי טובה – 2 דברים : לקבל על עצמך שכאשר תתחתן לשמור את כל ההלכות של טהרת המשפחה. הן על הגבר והן על האישה ללמוד את טהרת המשפחה וההלכות שלהם. להשתדל כל יום ללמוד פרק כ"ה בספר "מסילת ישירים". ושוב לזכור ולשנן תמיד, שהשם יתברך הנמצא בכל מקום בעולם , בכל מקום ללא יוצא מן הכלל, ברחוב, במונית, במיטה, בקברי צדיקים, בבית, בבית הכנסת, באוטובוס, ברכב, במטוס, באונייה , אנו תמיד בקרבת השם. והדבר השני, כל דברים שעושים הכל מתועד, נותנים דין וחשבון. את 2 הידיעות חשוב לשנן כולל פרק כ"ה. מי שישתדל לשנן את 2 הדברים זו סגולה מאוד חזקה למצוא את הזיווג והשידוך הטוב עבורו. יש רק את השם בעולם והוא נמצא בכל המקומות, והוא מהווה ראת כל מה שיש בעולם. משה רבנו עליו השלום, שעשה את הניסים הכי גדולים, קריעת ים סוף, עשרת המכות, מתן תורה, המן ירד מן השמיים 40 שנה. כמובן שהשם יתברך עשה את הכול , אבל דרך משה רבנו. הוא צינור של קדושה שפע וטהרה. משה רבנו היה השליח שפעל את כל הניסים האלה, כמו למשל הענן ועמוד האש שזה שיא הניסים. נשאלת השאלה, איך זכה משה רבנו לדברים הללו? התשובה היא , מכוח ארבעת הדברים שלמדנו היום.

שוב , נעשה חזרה וסיכום של הדבריםהשם יתברך מפעיל את כל הפעולות שנעשות בעולם כל מה שקיים בעולם השם יתברך מהווה אותו בכל רגע ורגע השם יתברך נמצא בכל מקום בעולם גם בתוכנו, גם ברקיע ה-7, נמצא איתנו בתוכנו בגופנו בכל מקום.  עצם הימצאותו בכל מקום נמצא אותו הדבר. בבית המקדש יש גילוי שכינה, אבל בכל מקום נמצא אותו הדבר, והמעלה של בית המקדש ששם יש התגלות שכינה יותר אבל מבחינת ההימצאות נמצא אותו הדבר בכל מקום. רק השם יתברך קיים בעולם. רק השם יתברך חוץ מזה הדברים האחרים לא ממש קיימים, רק השם יתברך. ולכך 2 סיבות : השם ברא את הכל! הקיים לא מצד עצמו, אלא השם מהווה אותו. השם יתברך מקיים את הקיר, העץ, האדם, התולעת וכדומה). יש בעולם רק את השם יתברך. לא קיים שום דבר , רק השם יתברך. לחשוב את המחשבה הזו כל היום בכל מצב, זה קשה ורק ייחודי סגולה זוכרים וזוכים לזה. זה דרגות עצומות ונשגבות שנותנות כוחות על טבעיים.   חשוב ביותר שכל יום על האדם להיות מרוכז במחשבות הללו, 10 - 15 דקות. ובפרט במחשבה הרביעית, להיות שקועים במחשבה, יש רק את השם יתברך, והוא נמצא בכלך המקומות, והוא מהווה את כל מה שיש בעולם.

המחשבה הזו שומרת על האדם שמירה עליונה מאוד. כמה כוח וניסים ונפלאות למעלה מדרך הטבע!! , "סגולה נפלאה להפר ולבטל דינים ורצונות אחרים שלא יוכלו לשלוט בו.. "ואין עוד מלבדו יתברך וכל העולם מלא אחדותו יתברך..". שימו לב לדוגמא הבא, אם יש ח"ו אנשים שרודפים אותך או ח"ו מלאכים, מלאכי חבלה שרודפים אותך אז כאשר תתרכז במחשבות הללו, הכל נעלם!! וגם מסיר דברים רעים. ומצד הטוב פועל ניסים נפאלים כיוון שמדבר טוהר לבבו אליו יתברך ויש פה היפוך סידור הטבע , מי שאמר לשמן וידלק ויאמר לחומץ וידלק.

אומר הרב שלום, שום כוח בעולם לא יכול לפעול עליך מבלעדי האישור של בורא עולם. לא טוב ולא רע וודאי שום עין הרע. לכן שים מבטחך אך ורק בבור עולם. לזכור ולדעת בידנו הדבר!! כלך הדברים הנשגבים והעצומים להגיע אליהם על ידי מחשבות הללו שלמדנו היום. יש לנו את השם יתברך והוא אחד ושמו אחד. השם מלך (הווה). השם מלך (עבר). השם ימלוך לעולם ועד (עתיד). כמה ימים לפני חג השבועות שבו אנחנו מקבלים עלינו את התורה הקדושה בוא נקבל עלינו עול מלכות שמיים בקדושה בטהרה באהבה בכל ליבנו נפשנו מאודנו. בואו ונמליך את מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא ונקבל עלינו עול מלכות שמיים ונזכה להביא את המשיח באהבה וברחמים. אמן כן יהי רצון. כתבה וערכה: רוחמה אפרתי.

עוד כתבות שיעניינו אותך