תרומות
`
בחסות בנט וכהנא: הרפורמים מבקשים להשתלט על מערך הקבורה
(צילום: yosefus/shutterstock)

חדשות

בחסות בנט וכהנא: הרפורמים מבקשים להשתלט על מערך הקבורה

הרפורמים מבקשים להקצות בתי קברות לקבורה אזרחית שלא על פי ההלכה היהודית ולקיים טקסי קבורה על ידי רבנים רפורמים וקונסרבטיבים.

   
בחסות בנט וכהנא: הרפורמים מבקשים להשתלט על מערך הקבורה
(צילום: yosefus/shutterstock)
אא

אחרי המאבק על הכותל והניסיון לחולל רפורמות דרמטיות ברבנות, בגיור ובכשרות, ארגוני הרפורמים והקונסרבטיבים מסתערים על נושא ליבה נוסף ומבקשים לשנות גם בו את הסטטוס קוו והוא נושא הקבורה האזרחית.

כפי שחשף קובי בורנשטיין בערוץ 14, ביום שלישי השבוע תתכנס בכנסת ועדה משותפת לוועדת חוקה של ח”כ גלעד קריב וועדת שירותי דת יהודיים של ח”כ יוליה מלינובסקי, ועדה אליה הוזמנו נציגים ממשרד הדתות והמשרד לשוויון חברתי, לצד נציגי כלל ארגוני הרפורמים והקונסרבטיבים ובהם המרכז הרפורמי לדת ומדינה, לחופש דת ושוויון, מכון על משמר הכנסת מבית התנועה המסורתית ומרכז השלטון המקומי.

על פי הדיווח בערוץ 14 מטרת התכנסות הוועדה – לחייב את המדינה להקצות בתי קברות לקבורה אזרחית שלא על פי ההלכה היהודית ולקיים טקסי קבורה על ידי רבנים רפורמים וקונסרבטיבים. הטיעון של יוזמי הדיון מנסה להישען כביכול על חוק שנחקק לפני למעלה מ-25 שנה ולא קודם מאז, כיוון שלא היה בו צורך.

בתגובה אמר אורן הניג מנכ”ל, מרכז ליב”ה, כי “כיום ברור שהרפורמים והקונסרבטיבים מבקשים לשנות לחלוטין את הפנים היהודיות של מדינת ישראל. בחסות בנט וכהנא – הם מסתערים על כל סוגיות הליבה וכובשים טריטוריה אחרי טריטוריה. אחרי הכותל, הרבנות, הכשרות והגיור – הם מבקשים לחולל מהפכה אנטי יהודית נוספת ולהקים בתי קברות אזרחיים בניגוד גמור להלכה היהודית. זה הזמן להתאחד כולם, חילונים, דתיים וחרדים – ולבלום אותם בעוצמה רבה”.

עוד כתבות שיעניינו אותך