תרומות
`
אתם לא תאמינו; הוועדה החדשה בעיירית ת"א: להילחם נגד הדת
מדינת ישראל שנת 2022? (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

אתם לא תאמינו; הוועדה החדשה בעיירית ת"א: להילחם נגד הדת

אין גבול לבושה: המטרות של הוועדה האנטי דתית: להיאבק בחב"ד, להעלים את החנוכיות מרחובות העיר ולעצור בניית בתי כנסת ומקוואות - תוך הגברת שנאה בין איש לרעהו.

   
אתם לא תאמינו; הוועדה החדשה בעיירית ת"א: להילחם נגד הדת
מדינת ישראל שנת 2022? (צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

ועדה רשמית בעיריית ת"א-יפו, שבראשה עומד סגן ראש העיר - ראובן לדיאנסקי, מתייחסת לציבור הדתי כ"אויב משותף חזק מאוד", תוך שהם דורשים כי ראש העיר ישתתף באירועים של התנועה הרפורמית, ויעצור בניית בתי כנסיות ומקוואות.

על פי החשיפה של ישי פרידמן בעיתון 'שביעי', בוועדה מתכננים מלחמת חורמה בחנוכיות שפזורות ברחבי העיר, בחסידי חב"ד שמפיצים יהדות, בריבוי המסעדות הכשרות, בריקודי ראש העיר בהקפות של חרדים – ובעיקר פועלת הוועדה, כפי שהצהיר אחד מחבריה, חבר מועצת העיר אברהם פורז, "לאחד כוחות מול האויב המשותף".

לפני מספר חודשים, דנו בוועדה בכובד ראש כיצד למנוע מחסידי חב"ד להפיץ תכני יהדות בסמוך לבתי ספר בתל אביב. הם הצליחו להעביר חוק שאוסר על הקמת דוכנים ברדיוס של עשרה מטרים מכל בית ספר, אך החב"דניקים התגברו על המכשול והגיעו ללא דוכן.

ב'שביעי' מובאים ציטוטים מכעיסים: "אנחנו נחושים בעניין הזה, שלא לתת לתופעה הזו להשתרש", אמר לדיאנסקי. יו"ר הפורום החילוני, חבר הוועדה רם פרומן, הוסיף וטען כי אנשי חב"ד "השתכללו" ו"הם מסתדרים גם ללא דוכן". ד"ר עינת ליבל הס גרסה כי "הנוכחות שלהם מלהיטה את האווירה".

חבר מועצת העיר, אייל אקרמן, הסביר: "הבעיה העיקרית היא שהחוק אוסר על מכירה, וחב"ד לא מוכרים שום דבר לכאורה. הם גם לא נופלים תחת הקטגוריה של 'המרת דת', משום שגם הם וגם הילדים יהודים. בלי השולחן הם בעצם לא עוברים על שום חוק".

פרופ’ פרנסיס רדאי הציעה: “צריך להוציא מכרזים בצורה מסודרת, כולל מימון, ולתת את המסגרת הפורמלית שתיקבע על ידי העירייה. דרך המסגרת הזו אפשר יהיה להוריד את הייצוג של חב”ד”.

תגובת עיריית תל אביב-יפו: "הציטוטים אינם מקובלים ואינם מייצגים את ערכי העיר, העירייה או העומד בראשה. הדובר המצוטט אינו גורם עירוני אלא משתתף שהוזמן לדיון על ידי יו"ר הועדה. חבר המועצה פורז הוא נבחר ציבור שעמדותיו מייצגות את עצמו ואת סיעתו בלבד".

עוד כתבות שיעניינו אותך