תרומות
`
"עזות מצח וחוצפה": ליברמן הגיש תלונה לנציב נגד הרב הראשי
(צילום: David Cohen 156/shutterstock/arye minkov)

חדשות

"עזות מצח וחוצפה": ליברמן הגיש תלונה לנציב נגד הרב הראשי

במערכת הפוליטית הגיבו: “ליברמן מגלה רגישויות ומאשים את הרב הראשי הגר”ד לאו שליט”א בסחיטה באיומים כאשר כל מפלגתו הורשעה ונחקרה בפלילים ובהעלמת עדים.

   
"עזות מצח וחוצפה": ליברמן הגיש תלונה לנציב נגד הרב הראשי
(צילום: David Cohen 156/shutterstock/arye minkov)
אא

שר האוצר, איווט אביגדור ליברמן, הגיש תלונה שקרית לנציבות תלונות הציבור על שופטים, בעקבות המכתב ששיגר הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, בשבוע שעבר. בתלונה הרשמית פער ליברמן את פיו כנגד הרב וקרא לבחון את המשך כהונתו.

במכתב הנלווה לתלונה כתב איווט: “הרב הראשי לאו, המכהן כנשיא בית הדין הרבני הגדול, שלח מכתב לראש הממשלה בו הוא מודיע כי אם יקודם מתווה הגיור ואם תופסק או שלא תחודש כהונתו של ראש מערך הגיור, יאלץ הרב הראשי להסיר אחריותו מכל הנעשה במערך הגיור ויפסיק מידית לאשר את תעודות הגיור הניתנות על ידו במסגרת תפקידו.

ליברמן שוב חוזר במכתב על דבריו המחוצפים: “התניית המשך חתימה על תעודות הגיור בהמשך כהונתו של ראש מערך הגיור מהווה איום מרומז שלא לומר סחיטה באיומים. כהונתו של הרב הראשי ותפקידיו באו בשירות הציבור על פי הקבוע בחוק, ועליו מוטלת החובה למלא את תפקידיו כל עוד הוא מכהן בכהונתו”.

לטענתו: “אם אכן יממש הרב את האיום המתואר ויימנע מלחתום על תעודות, יעכב בכך את השלמת הליכי הגיור והדבר יהווה פגיעה של ממש בציבור הישראלי ובמיוחד בחיילי צה”ל, בני העדה האתיופית ומבקשים להתגייר. פגיעה בציבור האמור, בשל אי הארכה או הפסקת כהונה של פקיד בכיר איננה מוצדקת והיא מהווה התנהגות שאיננה הולמת דיין, לא כל שכן - נשיא בית הדיין הרבני הגדול”.

בסיום מכתבו כותב ליברמן: “התנהלות זו אינה באה בד בבד עם התנהגות ההולמת דיין במדינת ישראל ולכן יש לבחון את המשך כהונתו כנשיא בית הדין הרבני הגדול”.

ח״כ מאיר פרוש הגיב למכתב של שר האוצר: “מדובר בחוצפה ובעזות מצח. אם חבר כנסת מהימין היה שולח מכתב מחוצף כזה לאחד משופטי בית המשפט העליון, הארץ הייתה רועדת ומזדעזעת”.

ח”כ אורי מקלב הגיב: “ליברמן מגלה רגישויות ומאשים את הרב הראשי הגר”ד לאו שליט”א בסחיטה באיומים כאשר כל מפלגתו הורשעה ונחקרה בפלילים ובהעלמת עדים. את ליברמן לא מעניין חיי אדם, כלכלת המדינה או רווחת האזרחים – אלא רק ניגוח היהדות וקיטוב בעם”.

אורן הניג, מנכ”ל מרכז ליב”ה הגיב לדברי העזות של השר ליברמן נגד הגר”ד לאו: “חוצפתו של שר האוצר אביגדור ליברמן עברה כל גבול. מקום המדינה, נבחר ציבור לא התבטא בבוז שכזה כלפי רב ראשי מכהן המנהיג אלפים בארץ ובעולם. נחצה קו אדום. בושה לחובשי הכיפות בנט וכהנא שממשיכים לפלג את העם ולכרסם בצביון היהודי של מדינת ישראל ומעניקים לגיטימציה לביזוי הרבנות הראשית לישראל והרבנים הראשיים”.

עוד כתבות שיעניינו אותך