תרומות
`
כאוס בכנסת: "ממשלה שמקדמת גיור מסוכן צריכה ליפול היום"
(צילום: John Theodor/shutterstock) גיור, נפתלי בנט, מאיר פרוש

חדשות

מאיר פרוש: "ממשלה שמקדמת חוק גיור מסוכן צריכה ליפול היום"

ח"כ פרוש בנאום נוקב במליאת הכנסת: "ממשלה שמקדמת רפורמות בגיור ובכשרות נגד עמדת הרבנות הראשית צריכה ליפול היום"

   
כאוס בכנסת: "ממשלה שמקדמת גיור מסוכן צריכה ליפול היום"
(צילום: John Theodor/shutterstock) גיור, נפתלי בנט, מאיר פרוש
אא
(צילום: John Theodor/shutterstock) גיור, נפתלי בנט, מאיר פרוש

בנאומו תקף את התנהלותו של שר הדתות: "שר הדתות נמצא בעימות מתמיד עם הרבנים הראשיים ומועצת הרבנות. איך ממשלה של מדינה שנשלטת על ידי יהודים מסוגלת לנהל מאבק נגד הרבנים הראשיים"

במהלך דיון במליאת הכנסת בהצעות אי האמון של סיעות האופוזיציה, תקף ח"כ הרב מאיר פרוש את הממשלה וקרא להפלתה המידית.

את נאומו פתח בהתייחסות לרפורמת הכשרות הפוגענית שנכנסה השבוע לתוקף. "אני בוחר לדבר דווקא בדיון על אי האמון בממשלה על הדבר שגורם לנו, ביהדות החרדית, לטלטלה קשה מאוד.

"כתוצאה מהחיבור של מרצ, יש עתיד, תקווה חדשה וכל שאר המפלגות, העבירה הממשלה רפורמה בכשרות. הרפורמה בכשרות החלה לפעול אתמול. משמעות הרפורמה היא שאם אדם בירושלים רוצה לקבל כשרות והרבנים חושבים שהוא לא יכול לקבל כשרות בגלל התנאים שההלכה מחייבת - הוא ייבחר לו רב אחר מעיר אחרת בארץ שיוכל להעניק לו את ההכשר. איך הוא ייתן לו את ההכשר? איך הוא יפעל דרך המשגיחים המקומיים? שאלות רבות ותשובות אין".
ח"כ מאיר פרוש. (צילום: David Cohen 156/shutterstock) גיור, נפתלי בנט

בדבריו הסביר הרב פרוש שהציבור החרדי לא יינזק מהרפורמה. "הציבור החרדי לא יינזק מהרפורמה. לנו יש את הכשרויות שלנו. אנחנו לא חגגנו כאשר הקימו את הרבנות הראשית לפני יותר ממאה שנים. אנו ראינו בזה בשעתו כישלון גדול שאנשים שאינם שומרי תורה ומצוות הם אלה שבוחרים את הרבנים.

"בשיחה שקיימתי עם שר הדתות שאלתי אותו, 'איך אתה מסוגל להיות בעימות מתמיד עם הרבנים הראשיים לישראל? אני בטוח שאם שר משפטים היה מעז ללכת על רפורמה כל כך יסודית בתחום המשפט בניגוד לדעתם של שופטי בית המשפט העליון בניגוד לדעתו של נשיא או נשיאת בית משפט העליון, הארץ הייתה רועדת. היה כאן רעש, איך אפשר ללכת נגד דעת שופטי בית המשפט העליון".

בנאומו חידד הרב פרוש את האבסורד הגלום בהתנהלותו של שר הדתות. "כעת אנחנו יודעים ששר הדתות נמצא בעימות מתמיד עם הרבנים הראשיים לישראל. הוא נמצא בעימות מתמיד עם מועצת הרבנות. איך אפשר כאן, במדינה שנשלטת על ידי יהודים, לנהל מאבק בין שר בממשלה, או כל הממשלה, נגד הרבנים הראשיים. הרי הם הסמל של הדת במדינה״

"מועצת הרבנות היא זו שיש לה את הסמכות לתת את הכשרות והיא זו שצריכה להגיד מה הוא גיור כהלכה ומה לא. אך שר הדתות מנהל לעצמו מערכה משלו וסדר משלו".

"בחרתי דווקא לדבר בנושא הזה כי בכל הנוגע לאי אמון בממשלה אני לא מוצא משהו יותר בוטה וחריף מלומר את הדברים הבאים, אנחנו לא נותנים אמון בממשלה שהולכת לרפורמה כזו בגיור, והולכת לרפורמה כזו בכשרות, בניגוד לדעתם של הרבנים הראשיים. ממשלה כזו צריכה ליפול מהר והיום".

עוד כתבות שיעניינו אותך