תרומות
`
הראשל"צ לפרויקטור הקורונה: "חובה להישמע לרופאים ולחסן"
(באדיבות המצלם)

חדשות

הראשל"צ לפרויקטור הקורונה: "חובה להישמע לרופאים ולחסן"

הראשון לציון ורבה של ירושלים, רבי שלמה משה עמאר שליט"א, אמר לפרויקטור הקורונה פרופ' סלמן זרקא: "יש לנו בארץ רופאים מומחים ומדענים שזוכים להערכה בכל העולם, חובה להישמע להם ומצווה חשובה לחסן את הילדים!" 

   
הראשל"צ לפרויקטור הקורונה: "חובה להישמע לרופאים ולחסן"
(באדיבות המצלם)
אא
(באדיבות המצלם)

הראשון לציון ורבה הראשי של ירושלים הגאון, רבי שלמה משה עמאר, נועד הבוקר בלשכתו עם ממונה הקורונה פרופ' סלמן זרקא בעניין חיסוני הילדים ובצל החשש מהתפרצותו של גל תחלואה נוסף. הרב עמאר בירך על מבצע חיסוני הילדים ותקף במילים חריפות את מתנגדי החיסון המפיצים כזבים ומונעים מאנשים להגן על עצמם מפני הנגיף. 

פרופ' זרקא סקר בפני הראשון לציון את המידע המעודכן המגיע מהעולם ומישראל על וריאנט האומיקרון. הרב שלמה עמאר הודה לפרופ' זרקא על דאגתו לציבור שומרי התורה והמצוות ולעולם התורה, ומסירותו לאוכלוסייה החרדית עוד בתפקידו כמנהל ביה"ח זיו בצפת. פרופ' זרקא הדגיש את מחויבותו לשמירה על בריאות הציבור בישראל והביע את דאגתו מפני העלייה בתחלואה אותה ניתן למנוע באמצעות הגברת קצב ההתחסנות.

"אני כבר קראתי כמה פעמים לציבור כולו. שעלינו לשמוע לדברי הרופאים ולהתחסן" אמר הגרש"מ עמאר. יש לנו בארץ רופאים מומחים ממדרגה ראשונה בכל התחומים, ומדענים גדולים שמתכבדים בהם גם בעולם הרחב. בעניין חיסון הילדים, אנחנו יודעים על מקרים רבים שסבא או סבתא נדבקו מהנכדים, או לפעמים דוד או דודה הלכו לעולמם". 
 

רבה של ירושלים סיפר לפרויקטור כי מספר פעמים ניגשו אליו מתנגדי חיסונים וניסו לשכנעו לסגת מעמדתו אך הוא גער בהם. "יש המתנגדים שמפיצים כזבים משום שהם תמיד חייבים להיות הפוכים, ויש שעושים זאת בכדי שיתייחסו אליהם".

"ביקרתי בבית של אישה בהריון שנפטרה מהקורונה והיא הייתה מתנגדת חיסונים. היא ובעלה. והייתה גם מפרסמת... כשבאתי לנחם אמר לי בעלה בבכיות 'בבקשה תודיע שאנחנו חוזרים בנו. תודיע שאנחנו מבקשים שיתחסנו'. וגם הילדים, אפילו שמישהו יכול לטעון שהם עוברים את המחלה בקלות, זה מסכן את כלל האוכלוסייה. על כן מצווה רבה וחשובה מאוד להתחסן, ולא ללכת אחרי אנשים שבאים בטענות שווא ומדיחים בדברי הבל. אין להם שום בסיס, ושום סבר ושום טענה אמיתית".

הרב עמאר סיפר שנפגש עם פרופסורים מומחים מהשורה הראשונה, מנהלי מחלקות פוריות, לב וילדים, וחקר ודרש אחר בטיחות ויעילות החיסון, ומצא את הכל דברי אמת. הרב עמאר ציין כי לאורך ההיסטוריה מספר פעמים החיסונים הצילו רבבות וכי הטענות על נזקים לטווח ארוך הם עורבא פרח בעוד שהקורונה קטפה מאיתנו יהודים יקרים וטובים שיכלו להתחסן ולהינצל. 

הוא בירך את פרופסור זרקא להצלחה במבצע החיסונים המתחיל במוסדות החינוך והבטיח לפעול ולעודד את הציבור המאזין לשיעוריו ברחבי הארץ ובשידורי הרדיו לחסן את ילדיהם.

עוד כתבות שיעניינו אותך