תרומות
`
ח"כ אייכלר בכנסת: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
(צילום מסך: יוטיוב 'הכנסת')

חדשות

ח"כ אייכלר בכנסת: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"

ח"כ ישראל אייכלר אמר בכנס המשותף של המפלגות החרדיות, על רקע גזירות הממשלה: "אנו במצב שבו הציבור החרדי הוא הציבור הכי לא לגיטימי במדינת ישראל".

   
ח"כ אייכלר בכנסת: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
(צילום מסך: יוטיוב 'הכנסת')
אא

ח"כ ישראל אייכלר אמר בכנס המשותף של המפלגות החרדיות, כי היחס לחרדים שכל פרוטה היא סחטנות. ההתנהלות הזאת שכל השקעה במגזר הערבי שווה הון ואילו כל פרוטה לחרדים שווה לעושק וסחטנות, מקובלת לצערי אצל רבים מדי במדינת ישראל, מימין ומשמאל.

"במישור החוץ פרלמנטרי אין הסברה. יש קירוב, אבל לא הסברה בתחומים שבהם אנו עוסקים כעת. יש לי שתי הצעות: הראשונה היא להפוך את ועדות הכנסת לאינתיפאדה דמוקרטית. להגיע לשם ולפוצץ כל דיון בנושאי דת. שיבינו שמלחמות דת מתרחשות קודם כל בכנסת, עוד לפני שהן מגיעות לכותל. כשהרפורמי יבוא לכותל – בוודאי שנבוא להילחם נגדו לכותל, אבל לפני זה צריך לבוא פה בכנסת, ולעשות שם "התעוררות דמוקרטית".

"בנוסף, פנו אליי רבנים דתיים וביקשו לעשות פעולות שמלכדות את כלל הציבור הדתי והחרדי בנושאים המוסכמים על כלל הציבור הדתי. כמו שבעבר היה לובי דתי, צריך מאבק מאוחד להצלת הדת מידי תרבות יוון. צריך גם לקחת בחשבון שהציבור שהכי צריך לעמוד בחזית המאבק על צביונה היהודי של המדינה הוא הציונות הדתית. הרי הרבנות הראשית באה מבית המדרש שלהם. והם צריכים להיאבק כנגד הכרסום בה. לפחות צריכים להיות שותפים למאבק.

"גם נושא הגזירות הכלכליות על נזקקי הכלים החד פעמיים הוא סכנה הרבה יותר גדולה מאשר יוקר המחיה למגזר החרדי. כי אם בעולם יבינו שאפשר לסמן את היהודים לרעה ולעשות נגדם גזירות ספציפיות, זו סכנה קיומית. הסכנה הגדולה של התרת דמם של חרדים במדינה היא המציאות שבה אפשר לסמן ציבורים לפגיעה כלכלית – וזה מתקבל בשקט בציבור. בכל דיון בנושאי גזירות נגד הדת צריך לבוא לוועדות ולהילחם. לשלול את הלגיטימציה של גזירות ממוקדות נגד היהדות ושמורי התורה".

עוד כתבות שיעניינו אותך