תרומות
`
גל הפיגועים נמשך: מאבטח נפצע באורח קשה בפיגוע דריסה
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

חדשות

גל הפיגועים נמשך: מאבטח נפצע באורח קשה בפיגוע דריסה

מחבל בן 16 משכם הגיע למעבר תאנים, האיץ עם רכבו ופגע במאבטח. כוחות שהיו במקום ירו במחבל ונטרלו אותו. כוחות צה"ל, משטרה ומד"א הגיעו לזירת האירוע. זהו הפיגוע השלישי בשבועיים האחרונים

   
גל הפיגועים נמשך: מאבטח נפצע באורח קשה בפיגוע דריסה
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
אא

גל הפיגועים נמשך: מחבל ערבי ניסה לרצוח יהודים ונסע לעבר קבוצה של מאבטחים במעבר תאנים בשומרון. מאבטח אחד נפצע קשה. המחבל חוסל. 

צוות מד"א שהוזעק לזירה, העניק טיפול רפואי למאבטח, גבר בן 34, שנותר בהכרה ומצבו הוגדר קשה ויציב, עם חבלות בגפיים, בחזה ובראש. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים שיבא בתל השומר. המחבל שנפצע קשה לאחר שנורה, פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נקבע מותו.

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, ביקר במהלך הלילה במעבר תאנים וקיים תחקיר ראשוני של הפיגוע. המנכ"ל שיבח את עבודת מאבטחי רשות המעברים ואמר כי "זה פיגוע קשה וכולנו מאחלים החלמה מהירה למאבטח הפצוע. מאבטחי המעבר פעלו במהירות, בדיוק כפי שאנחנו מתרגלים אותם- חתרו למגע, פגעו במחבל וסיימו את האירוע בתוך שניות. אנחנו מתחקרים את נסיבות האירוע ונבחן צעדים נוספים לשיפור המיגון למאבטחים".פראמדיק מד"א אליק איסקימוב אמר: "הגענו לבחור כבן 30 איש כוחות הביטחון שנדרס ככל הנראה על ידי מחבל. כשהגענו הוא היה שרוע על הארץ עם חבלות מפושטות בכל חלקי גופו. הענקנו לו טיפול רפואי במקום שכלל חבישות ופינינו אותו לבית החולים תל השומר. במהלך הפינוי הוא קיבל טיפול רפואי שכלל תרופות וחבישות נוספות. מצבו קשה אך יציב".

אמיר אשל, מנכ"ל משרד הביטחון, בזירת הפיגוע במעבר תאנים, צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב לאחר הפיגוע: "כך צריך, לא להסס ולפעול מול המחבלים ללא מורא וללא פחד. יידעו כל אויבי ישראל כי מי שינסה לרצוח יהודי דמו בראשו. אני דורש מכל חברי הממשלה לגבות בצורה מלאה את המאבטחים הגיבורים, שהגיבו כנדרש וחיסלו את המחבל. על הממשלה ללמוד מהמאבטחים הצעירים הללו איך מנצחים את הטרור, כיצד חותרים למגע ומחסלים את המחבלים".

שר הביטחון בני גנץ הורה על העלאת הכוננות והדריכות במעברים. "אני מבקש לשבח את המאבטחים של רשות המעברים היבשתיים במשרד הביטחון על הפעולה המהירה במעבר תאנים ולאחל רפואה שלמה לפצוע בפיגוע", אמר.

עוד כתבות שיעניינו אותך