תרומות
`
אבל בכפר סבא: נפטר הרב הראשי הגאון רבי אברהם שלוש זצ"ל
(צילום: עיריית כפר סבא)

חדשות

אבל בכפר סבא: נפטר הרב הראשי הגאון רבי אברהם שלוש זצ"ל

בגיל 92 הלך לעולמו רבה הראשי של כפר סבא הגאון רבי אברהם שלוש זצ"ל שכיהן למעלה מ-60 שנה כרב העיר

   
אבל בכפר סבא: נפטר הרב הראשי הגאון רבי אברהם שלוש זצ"ל
(צילום: עיריית כפר סבא)
אא

ברוך דיין האמת: בכפר סבא נפטר הגאון רבי אברהם שלוש זצ"ל, מי שכיהן במשך שנים רבות רבה של העיר. בגיל 92 בפטירתו.

הרב שלוש זצ"ל נולד בעיר העתיקה בירושלים לרב יוסף שלוש שהיה רב עדת המערבים בירושלים. סבו, רבי דוד שלוש, היה ראש ישיבה מפורסם במרקש, במרוקו. 

אחיו הרב דוד שלוש היה רבה הראשי של נתניה. למד בישיבת פורת יוסף שבעיר העתיקה עד נפילת הרובע, ואז עבר ללמוד בישיבת מרכז הרב.

במהלך שנת 1958 התמודד הרב שלוש על משרת רב העיר כפר סבא, והיה למועמד מוביל בין 8 מתמודדים. 

אולם לקראת הבחירות סירבו נציגי המועצה הדתית להמשיך בהליך הבחירה ונציגי העדה הספרדית בכפר סבא הכתירו את הרב שלוש לרב של כפר סבא, בתחילת ספטמבר 1958.

בנובמבר 1958 הגיע הנושא לבירור בפני מועצת הרבנות הראשית, ובשנת 1959 התמנה הרב שלוש כרבה הראשי של כפר סבא. במשך יותר מעשור הוא כיהן כרב הראשי היחיד בכפר סבא, עד מינויו של הרב יעקב פנחס שיר לרב אשכנזי לצידו בתחילת שנות ה-70.

עו"ד איתן צנעני מ"מ וסגן ראש העיר ספד: "הרב אברהם שלוש זצ"ל היה תלמיד חכם ובעל ידע רב בתורה ובהלכה התבלט בנועם הליכותיו ובדאגה מלאה לצורכי הדת והמסורת היהודית של כלל הציבור בכפר-סבא . דרכו הייתה להכיל את כל הציבור וליצור הבנה בכל המעגלים בנושאי חסד ועזרה הדדית בבחינת "גדול המעשה יותר מן העושה". הרב ידע לקבל כל אחד עם בעיותיו בשמחה ובטוב לב תוך מציאת פתרון לבעיות. תרומתו של הרב שלוש זצ"ל לכפר סבא תירשם בספר ההיסטוריה של העיר לדורות".

הרב ששון טרבלסי יו"ר המועצה הדתית בכפר סבא הספיד: "הסתלקותו של הרב שלוש זצ"ל שהיה תלמיד חכם מובהק בעל מידות טרומיות והנהגות מופלאות הוא הפסד גדול והעיר כפר סבא מקוננת על אובדנה של אישיות ענקית זו. הרב זצ"ל היה אישיות מיוחדת במינה ובזכות אריכות ימים שזכה לה היה חוליה מקשרת בין הדור הקודם והדור החדש . הרב שלוש זצ"ל היה שריד מדור הנפילים של הרבנים ואשרינו שזכינו להיות במחיצתו".

עוד כתבות שיעניינו אותך