תרומות
`
גדולי ישראל בקריאה למען השבת: "ביצור חומת השבת"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock/ דוד זר)

חדשות

גדולי ישראל בקריאה למען השבת: "ביצור חומת השבת"

בקול הקורא שהוציא נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן שליט״א, והצטרפו אליו גדולי ישראל קוראים מרנן ורבנן לציבור הרחב להקדים את הנסיעה בימי שישי ביציאות מחוץ לעיר ובפרט בימי שישי של החורף. 

   
גדולי ישראל בקריאה למען השבת: "ביצור חומת השבת"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock/ דוד זר)
אא

הבוקר התפרסם בעיתונות החרדית קול קורא מיוחד בנושא זהירות בנושאי שמירת השבת ע״י גדולי ישראל;

כמו כן גדולי ישראל קוראים לא לקנות מעסקים ולא לבקר באתרים או ללכת לנופשים במקומות ועסקים המחללים את השבת ובכך ח"ו מסייעים לעוברי עבירה;

על מכתבו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן - המופנה גם לח״כ הרב משה אבוטבול יו״ר השדולה למען שמירת השבת בכנסת - חתומים עוד לצידו גם שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, הראשון לציון הרב יצחק יוסף הרב הראשי לישראל. 

כמו״כ הצטרפו כל חברי מועצת חכמי התורה: הגאונים הגדולים; זקן המועצת הרב שמעון בעדני, הרב ראובן אלבז, הרב דוד יוסף, הרב משה מאיה, וכן הגאונים חברי מועצת גדולי התורה: ראש ישיבת חברון ר' דוד כהן, ראש ישיבת עטרת ישראל ר' ברוך מרדכי אזרחי, רבה של רמת אלחנן ר' יצחק זילברשטיין, וכ"ק האדמורים מויזניץ, מצאנז, מביאלה, מבויאן, מלעלוב, מויזניץ בית שמש. 

כמו״כ חתמו על קול הקורא הגאונים הרב בן ציון מוצפי, הרב יעקב שיכנזי, הרב משה צדקה, הרב שלמה מחפוד, והרב יצחק רצאבי.

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) יו״ר השדולה למען שמירת השבת בכנסת בתגובה:
״התרגשתי מאוד ממכתבם של מרנן ורבנן המדבר בעד עצמו על החשיבות בזהירות בשמירת השבת. הקול קורא מתפרסם במיקוד לשבת זו בה כניסת השבת המוקדמת ביותר מכל השנה והלחץ להדליק נרות חנוכה ושבת״.

ח״כ אבוטבול הוסיף: ״אני קורא לציבור היקר ששבת קודש יקרה לו להשתמש במידע הקיים ברשות השדולה למען השבת של כ-300 אתרי נופש ואטרקציות שומרי שבת כהלכתה כל השנה כולה״. lobbyofshabbat@gmail.com

לסיום אמר ח״כ אבוטבול: ״אנו מודים למרנן ורבנן על החיזוק הגדול לעם ישראל ובפרט בתקופה זו שלצערנו מנסים לשכחם תורתך ולחוקק חוקים כנגד שמירת השבת, ועצם חיזוק השבת מצד יראי ה' תביא בס״ד לביטול העצות החוקים והגזירות כנגד שבת המלכה״.

גדולי ישראל בקריאה למען השבת: ''ביצור חומת השבת''

 

עוד כתבות שיעניינו אותך