תרומות
`
האשפוז של הרב אלקיים: "שמעתי את הדוקטור אומר: תחסלו אותו"
הרב דוד אלקיים

יהדות

האשפוז של הרב אלקיים: "שמעתי את הדוקטור אומר: תחסלו אותו"

הרב דוד אלקיים בריאיון על התקופה המטלטלת בחייו: בעקבות החולי בקורונה התאשפז בבית החולים, כשמצבו החל להידרדר, הרופאים החליטו להרדימו. אך בעודו בין החיים למוות שמע את הרופא אומר עליו: "תחסלו אותו", צפו בריאיון המצמרר

   
האשפוז של הרב אלקיים: "שמעתי את הדוקטור אומר: תחסלו אותו"
הרב דוד אלקיים
אא

הרב דוד אלקיים מספר: "אי אפשר שלא לגעת בנושא החשוב והמדובר ביותר בתקופה האחרונה שב"ה הרופאים מכנים אותי "המת-החי". איך הגעתי למצב הזה? הכל החל באחד הימים שהגעתי אל אולפני ערוץ 2000 ביום חמישי על מנת לשדר את התכנית שלי עם הרב שלום ארוש.  באותו יום חמישי מסתבר שנדבקתי בקורונה וגיליתי זאת רק ביום ראשון כשכבר הספקתי להדביק בעוונותיי שני שדרנים מן הערוץ ושני אברכים מסעודה שהשתתפתי בה. ביום ראשון בלילה כשלחץ הדם התחיל לשחק לי ולעלות, גיליתי שגם החתן שלי נדבק בקורונה ועל כן ביום שני בבוקר מיד ניגשתי להיבדק ונמצאתי חיובי.

"מאותו רגע שבוע שלם אנחנו בבית, מנסים להילחם בקורונה באמצעות כל מיני תרופות קונבנציונליות ו"תרופות סבתא"... ניסינו הכל אך ללא הצלחה. ביום ראשון שלאחר מכן קיבלנו שיחה מאשת חבר ששאלה אותנו מה הסטורציה שלנו (רמת החמצן בדם). בתחילה לא הבנו מה כוונתה ומה זה סטורציה. מסתבר שכולם מקבלים מקופת החולים ערכה עם מודד סטורציה, מכשיר קטן ששמים על האצבע והוא מראה את רמת החמצן בדם. אפילו לא ידענו שזה מה שצריך לעשות. בדקנו את הסטורציה שלנו. לאשתי יצא 93 שזה לא הכי אידיאלי אבל נורמלי ולי לעומת זאת יצא 82 שזה כבר ממש לא טוב. פחות מ-90 זה מסוכן ואומר שהריאות למעשה לא מתפקדות בצורה נכונה.

"הזמנו אמבולנס ונסענו לבית החולים 'לניאדו'. שם עשו לי בדיקות והכניסו אותי לחדר רגיל בו שהיתי בערך שבוע וחצי. לאט לאט התחלתי להרגיש לא טוב. היו לי קשיים בנשימה ובעקבות זאת חיברו אותי למחולל חמצן. סבלתי מבחילות איומות ומקושי רב. לאחר שבוע וחצי מנהל המחלקה נתן הוראה להעביר אותי למחלקת טיפול נמרץ. כששאלתי מדוע, נאמר לי שהרופאים רוצים שאהיה במעקב צמוד שלהם בכדי שאקבל את הטיפול הטוב ביותר. אמרו לי לשכב על הבטן הרבה כדי שהסטורציה תעלה, מה שהקשה עליי מאוד. שבוע שלם הייתי כך על הבטן למרות חוסר הנוחות והקושי.

"מסביבי הבחנתי שרוב החולים מונשמים ומורדמים. לאחר מכן החליפו את מחולל החמצן למכשיר רציני יותר כי מצב הריאות החמיר. מדובר במכשיר c-pap שהוא מעין מסיכה המולבשת על כל הפנים ומספקת חמצן. שתיתי המון ויטמינים ואנטיביוטיקה. הרופאים טיפלו בנו בצורה מדהימה ובמסירות נפש עצומה. יום שבת אחד בבוקר שאני לא אשכח, נכנס אליי רופא ואומר בטון רך שהוא מתנצל אך חייבים להרדים ולהנשים אותי כי הריאות שלי לא מתפקדות בכלל. הוא ביקש להחתים אותי על טופס הסכמה להרדמה ונתן לי פלאפון להתקשר למשפחתי להודיע להם.

"אציין שבד"כ אני טיפוס לחוץ כשזה מגיע לרופאים ובדיקות אך הפעם ה' נתן לי רוגע בלתי מוסבר. אני מתקשר ביום שבת הביתה ועונה לי הבת שלי. היא שואלת מיד אם הכל בסדר ואני מרגיע ואומר בטון שקט ורגוע שהכל בסדר ושבעוד כמה דקות ירדימו אותי והכל לטובה. הם לא רוצים להוסיף עליי מאמץ מיותר על הריאות ולכן חייבים להרדים אותי."

לסיפור המלא והמצמרר ומה קרה בהמשך, לחצו על הסרטון

הרב דוד אלקיים

עוד כתבות שיעניינו אותך