תרומות
`
"אמר שיש פה 4 מלאכים והתמוטט": ניר קפטן על החזרה בתשובה
ניר קפטן

יהדות

"אמר שיש פה 4 מלאכים והתמוטט": ניר קפטן על החזרה בתשובה

"איך שהוא אמר את המילים הללו הוא התמוטט": הזמר, המוסיקאי והבמאי ניר קפטן מספר על הדמות המשמעותית בחייו ועל נקודת המפנה שגרמה לו לשוב בתשובה

   
"אמר שיש פה 4 מלאכים והתמוטט": ניר קפטן על החזרה בתשובה
ניר קפטן
אא
ניר קפטן

ניר קפטן מספר: "גדלתי בבית דתי "לייט". אימא שלי הייתה דתיה ואבא שלי לא. כשהיה ילד למד אבי שש שנים בתלמוד התורה של ישיבת פונוביז' עד שלאמו כבר לא הייתה אפשרות כלכלית לממן את הלימודים שם והיא נאלצה להוציא אותו. בתחילה הוא היה חילוני ואמי לעומת זאת הייתה דתיה והקפידה מאוד על החינוך שלנו. היא נהגה לקחת אותנו לבית הכנסת בכל שבת וחיכתה עד שהסתיימה התפילה על מנת להחזיר אותנו הביתה".

"נקודת המפנה אצלי, נקודת האור הפרטית שלי הגיעה דווקא כאשר גדלתי, קצת לפני שהתגייסתי ללהקה צבאית. סבא שלי, סבא שלום, היה דמות מפתח בחיי. הערצתי אותו והוא היה נקודת האור בחיי על אף היותו עיוור 17 שנים. לפני שהתעוור הוא תפקד רגיל ואף עבד כמנהל בית ספר עד שהתעוור כתוצאה ממחלת הסוכרת".

"הוא כתב המון שירים וגם הלחין אותם. יום אחד הצעתי לו שנקליט את השירים שלו ונוציא אלבום. הוא אהב את הרעיון ואמר שצריכים למצוא רק מישהו שישיר את השירים. ללא היסוס הצעתי מיד שהוא ישיר את השירים שלו ואני אעשה את ההפקה המוסיקלית. בעצם מאז התחלנו בעבודה אינטנסיבית. צריך לזכור שמדובר באדם שהיה אז בן שבעים והדבר לא היה פשוט, היינו צריכים לצאת כל לילה אל אולפן ההקלטות ולהישאר שם עד הבוקר. נסענו בלילה כי זה יותר שקט ונוח לעבוד".

"יום אחד קיבלתי שיחת טלפון ממנהלת האולפן ובה נאמר לי שהם חייבים לעצור את ההפקה שלי ושל סבי כי נכנסה להם הפקה חשובה של הערוץ הראשון. לא ויתרתי, הפעלתי לחץ שהסתבר שעבד והמשכנו לעבוד כרגיל. הגיע חג חנוכה ואנחנו היינו כבר בהכנות האחרונות לקראת הוצאת האלבום. לקחתי אותו לצילומים עבור הקלטת שתצא ביפו העתיקה. כולם מסביב תהו למה אני טורח לצלם אותו, הרי אפשר לעשות משהו קליל ופשוט. למרות זאת לא ויתרתי. בנר ראשון של חנוכה הייתה ההשקה של האלבום שלו שכלל עשרה שירים ועוד קטע פתיחה בו הוא מספר על חייו. הוא חילק את הקלטת לכל ילד ונכד ואמר להם: "תזכרו אותי".

להמשך הריאיון המרגש והמרתק עם ניר קפטן, לחצו על הסרטון

עוד כתבות שיעניינו אותך