תרומות
`
מתווה הגיור המסוכן יוצא לדרך: "מסוכן, פסול ומנוגד להלכה"
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

חדשות

מתווה הגיור המסוכן יוצא לדרך: "מסוכן, פסול ומנוגד להלכה"

סערה במערכת הפוליטית בעקבות פרסום מתווה הגיור. ח"כ מקלב: "כהנא הופך את תהליך הקבלה לעם הנבחר השורשי והיסטורי לרישום לקנטרי-קלאב".

   
מתווה הגיור המסוכן יוצא לדרך: "מסוכן, פסול ומנוגד להלכה"
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

השר מתן כהנא, חשף את "מתווה הגיור" המסוכן, שבמרכזו פתיחת מערך הגיור לכל רבני הערים שיוכלו לגייר, וזאת בניגוד לעמדתם הנחרצת של מרנן ורבנן גדולי ישראל, הרבנים הראשיים לישראל וחברי מועצת הרבנות הראשית.

במסגרת עיקרי המתווה, יוקם אגף שיכונה "מחוז רבני ערים" בתוך מערך הגיור הממלכתי, ובמסגרתו יוכלו רבני ערים להקים בתי דין מקומיים. נוסף על כך, תוקם ועדת רבנים שתנסח את סדרי הדין להרכבים המקומיים. אחת הסוגיות הנפיצות תהיה השאלה אם לאפשר לרבני הערים לגייר עשרות אלפי קטינים. גיור של ילדים יאפשר הכנסה מהירה של אלפים לעולם היהודי בניגוד להלכה.

יו"ר סיעת יהדות התורה, יעקב ליצמן, הגיב למתווה הגיור המסוכן ואמר: "רפורמת הגיור של השר מתן כהנא חושפת את הזהות היהודית במדינת ישראל לסכנה קיומית, של התבוללות".

"מדובר במתווה מסוכן, פסול ומנוגד להלכה, שיהפוך את הגיור בישראל לקונסרבטיבי, ויאלץ את שומרי המצוות להתארגן להקמת מערך ספרי יוחסין אלטרנטיבי.

"הדיבורים של השר כהנא על הקמת ״ועדת רבנים חיצונית״ הם חלק מהמשך ניסיונות הפגיעה שלו ברבנות הראשית ובסמכותה ההלכתית.

"מתווה ההרס הפוגעני של ממשלת הזדון הרפורמית בראשות בנט-לפיד-ליברמן, בהובלת מתן כהנא, מחזיר אותנו בזמן הזה למה שהיה בימים ההם, כשעמדה מלכות הרשעה להשכיחם תורתך ולהעבירם מעל חוקי רצונך.

"אנו מאמינים ובטוחים כי נצח ישראל לא ישקר. היו לא תהיה".

ח"כ אורי מקלב אמר כי "השר כהנא מעניק מתנה לגויים ביום אידם, לצערנו זהו מתווה של זילות בייחוס ובכל הכבוד של האומה היהודית, הם בועטים ועוקרים הכל. כפי שחששנו, שר הדתות הופך את תהליך הקבלה לעם הנבחר השורשי והיסטורי לרישום לקנטרי-קלאב. הם מובלים אותנו במהירות להקים מערך פנקסי ייחוס קהילתיים".

ח"כ אוריאל בוסו אמר כי "אחרי רפורמת הכשרות וההצהרות הבלתי פוסקות מבית השר כהנא, כעת מגיעה רפורמת הגיור. עד כה בחר השר כהנא להתעלם מהבעיות האמיתיות, ובחר לעצמו רשימת נושאים מתריסים כדי ליצור סדקים במעמדם של הרבנים הראשיים, תוך סתימת פיות, כך לא מתנהל איש מקצוע שהגיע כדי לטפל במצוקות.

"כל מהלך שלא יהיה בכפוף להחלטת הרבנים הראשיים, הגורם המוסמך, הינו פגיעה חמורה בציבור, במסורת, ובממסד היצוק מדורי דורות שנקרא הרבנות הראשית".

עוד כתבות שיעניינו אותך