תרומות
`
"כשאתה נותן חום לאדם - אתה מגדיל אותו": כך תתקרבו לילדיכם
מאיר בראל וגיל קפטן

חנוכה

"כשאתה נותן חום לאדם - אתה מגדיל אותו": כך תתקרבו לילדיכם

לכבוד החנוכה: לשף מאיר בראל ולשחקן גיל קפטן יש רק עוד טיפ אחד קטן שיהפוך לכם את החג למוצלח יותר - והדרך להתקרב אל הילדים

   
"כשאתה נותן חום לאדם - אתה מגדיל אותו": כך תתקרבו לילדיכם
מאיר בראל וגיל קפטן
אא
מאיר בראל וגיל קפטן

אנחנו בטוחים שאתם עושים את כל המאמצים ומשקיעים את כל הלב והנשמה כשמדובר בילדיכם. רובכם נהנים כעת מאווירה משפחתית שמחה וממנהגי חג החנוכה המיוחדים. תהיתם פעם כיצד סופגנייה תמימה מסוגלת לקרב עוד יותר ביניכם לבין הילדים? הנה כמה טיפים שנאמרו בשידור החי של הכנת סופגניות  עם השף מאיר בראל והשחקן גיל קפטן אתמול בערוץ 2000.

סופגנייה זקוקה למכת חום מדויקת בשביל להתנפח בעת הטיגון. אם השמן לא יהיה בטמפרטורה הנכונה אז היא לא תתנפח ולא תיאפה כמו שצריך. בדיוק באותו אופן זקוקים בני האדם ל"מכת חום" מדויקת שתנפח להם את הלב ותגרום להם להיות מאושרים. ברגע שאנחנו מקרינים חום ואהבה על האחר, הוא גדל וליבו מתרחב. כשהלב רחב אז השמיים הם הגבול. באמצעות מאור פנים מגיעים למאור פנימי.

אם אתם רוצים להתקרב אל ילדיכם ולדבר אל ליבם, תצטרכו ללמוד לעשות זאת בתבונה בדרך המתאימה והיעילה עבורם ספציפית. המכנה המשותף היחיד לכל הנפשות שלעולם לא יכול לפגום או להזיק, לא בחינוך ולא בתחושה, זה החום. כשאנחנו אומרים מילים טובות, מקשיבים באמת ולא רק שומעים, עוצרים לרגע בכדי להכיל ולתת חיבוק מהלב, הלב מתרחב. ילד, כמו גם מבוגר, הופך אוטומטית לכלי קיבול, לנינוח יותר ולמחונך הרבה יותר. הוא ירצה לשמוע גם מה שיש לכם לומר ויכבד אתכם.

ילד צריך חום ואהבה בשביל לפרוח ולצמוח, אי אפשר להיות רציונליים כל הזמן, זו דרך המובילה ישירות לאטימות והסתגרות בפנינו. בדיוק כפי שאם רוצים סופגניות מושלמות צריך להכין אותן באופן המדויק, כך אם רוצים חיבור מושלם עם הילדים חייבים להשקיע ולפעול בדרך המדויקת להם. אז בפעם הבאה שאתם אוכלים סופגנייה לכו חבקו חזק את ילדיכם והבטיחו לעצמכם בכל יום להיות הגרסה המשופרת של עצמכם כהורים.

הרב דסלר כותב ב"מכתב מאליהו" שהנתינה היא תולדה ישירה של אהבה. הורה אוהב את ילדו אהבה עצומה באופן טבעי מכיוון שהוא העניק לו אותה כבר מן הרגע שיצא לאוויר העולם. אז מלאו עצמכם בנתינה, חום ואהבה וודאי תזכו שילדיכם יגדלו עם נפש בריאה ושמחה אמיתית. בהצלחה וחג שמח.

עוד כתבות שיעניינו אותך