תרומות
`
מתבקש: כך תזהו סגולה אמיתית
(צילום: marcobrivio.photo/shutterstock)

סגולות

מתבקש: כך תזהו סגולה אמיתית

ודאי נתקלתם בלא מעט סגולות ותהיתם לעצמכם מה התועלת שהן מסוגלות להביא אל חייכם והאם כדאי לקיימן, ואם כן, אז איזו סגולה להעדיף? הרב מנחם וייס משיב על הכל. צפו בתכניתו "רואים רחוק" בימי א' ב-21:00

   
מתבקש: כך תזהו סגולה אמיתית
(צילום: marcobrivio.photo/shutterstock)
אא
(צילום: marcobrivio.photo/shutterstock)

סגולה חייבת להיות מבוססת על משהו קדוש - על תפילה, על מעשה של מצווה או צדקה. "והייתם לי עם סגולה" - עם ישראל הוא עם סגולה ועל כן הסגולה חייבת להיות קדושה וטהורה ולא להכיל בתוכה דברים תמהוניים והזויים שלא הולכים יד ביד עם ערכי התורה הקדושה. הסגולה חייבת להיות מבוססת על אמונה וביטחון בה' יתברך. לא מעט אנשים נוטים ובצדק, לתהות ולשאול בשביל מה צריך את הסגולה, במה היא תיטיב עימם ומה הכוח והמסוגלות שלה.

סגולה היא אמצעי להגיע למטרה מסוימת. לכל אחד יש משאלות לב משלו. אנשים רוצים להגיע לכל מיני מטרות בחייהם: ילדים, זיווג, פרנסה, בריאות, שלום בית וכו'... בשביל להגיע אל כל מטרה בחיים חייבים תחילה להתחבר אל המקור לכל הברכות והישועות - ה' יתברך. סגולה היא אמצעי נפלא להתחבר אל הקב"ה בכדי להסיר את כל העכבות והמכשולים מחיינו.

ודאי שבורא עולם רוצה למלא את כל צרכינו ומשאלותינו אך יש מציאות נתונה וקיימת, עולם הנוהג כפי מנהגו - לפי הגורל, המזל והמעשים שלנו ועל כן הדברים מתעכבים. הסגולה יכולה לעזור לנו באמצעות פעולה פשוטה, לעקוף את המזל, להסיר את המכשולים ואת כל העכבות המונעים מאתנו להגיע אל המטרה הנכספת. הסגולה שמעצימה את האמונה והביטחון מסוגלת לזרז את ההליכים ולקרב אלינו את הישועה. המשיכו בעשיית הסגולות ושכל משאלותיכם יתגשמו לטובה אמן. בהצלחה.

עוד כתבות שיעניינו אותך