תרומות
`
"כולם לא הפסיקו לדבר עלי": המסע של החזרה בתשובה של הרב שניר
הרב שניר גואטה

יהדות

"כולם לא הפסיקו לדבר עלי": המסע לחזרה בתשובה של הרב שניר

"כולם דיברו עליי אחרי הגול הזה": הרב שניר גואטה מספר על ההזדמנויות הרבות שהחמיץ ברגע שהחליט שהוא חוזר בתשובה וגם על שיחת הטלפון המפתיעה משחקן הכדורגל - איתי שכטר

   
"כולם לא הפסיקו לדבר עלי": המסע של החזרה בתשובה של הרב שניר
הרב שניר גואטה
אא
הרב שניר גואטה

איפה היה שיא ההצלחה שלך בכדורגל? חוויתָ איזושהי חווית כישלון בכדורגל שבעקבותיו רצית לעזוב את הכל ולחזור בתשובה או שבשיא ההצלחה נמשכת אל הדת והחלטת לפרוש?

"את העונה שלי סיימתי באשקלון ואז החלטתי לא לשחק יותר בשבת. למען האמת ירדנו ליגה ולמרות זאת, חצי השנה הסופית בליגה הייתה עבורי אישית מצוינת על אף שהקבוצה כבר לא הייתה טובה. הלך לי ממש טוב ובשלושה חודשים האחרונים בליגה קיבלתי המון הצעות מכל מיני קבוצות. היו מצבים ששיחקנו מול קבוצה מסוימת ובסיום המשחק מנהל הקבוצה הנגדית היה מכניס אותי לחדר ואומר לי: "אנחנו רוצים אותך איתנו שנה הבאה". מדובר בקבוצות שהמשיכו לליגת העל.

"ביום שאני החלטתי שאני עוזב את הכדורגל בסוף השנה ולא משחק יותר בשבת היה איזשהו משחק שהתנהל בשבת עצמה עד מוצאי שבת ואליו הלכתי ברגל. במשחק הזה הבקעתי גול שהיה שם דבר. כל העולם דיבר עליי אחרי הגול הזה שאני צריך להיות בכלל בקבוצה אחרת, גדולה יותר - ולא בקבוצה שלי. ארבעה ימים לאחר מכן היה לנו משחק שמינית גמר גביע המדינה מול הפועל ת"א באצטדיון בלומפילד.

"גם שם הבקעתי גול ולא הפסיקו לדבר עליי. כשיצאתי מהמגרש התקשר אליי חבר, איתי שכטר (שחקן כדורגל בהפועל ת"א) ואמר לי שבמשחק ישבו סוכנים מחו"ל ביציאה שבאו לראות את "הפועל ת"א" משחקים ולקחת שחקני הגנה מהקבוצה שלהם לשחק בחו"ל. כשהמשחק הסתיים הם כבר לא היו מעוניינים בשחקני הגנה של הפועל ת"א ואמרו שהם רוצים שחקן התקפה אחד מהקבוצה הנגדית של אשקלון - שניר גואטה. אני בכלל לא הייתי קשור להפועל ת"א וכי הייתה יכולה לשחק מולם כל קבוצה אחרת, ככה יצר הרע סובב את הכל שיהיה לי עוד ניסיון בדרך".

יותר ויותר אנשים מבינים כמה הצלחה חומרית ללא גיבוי רוחני היא לא מספקת ומותירה חלל ריק בנשמה. יכול להיות לך ארמון ורכבי יוקרה, אבל אם אין אור בנפש זה לא שווה מאומה. האור הגדול ביותר שאדם יכול להכניס אל ליבו ונשמתו זו התורה הקדושה שמאירה את כל הלבבות ומדייקת לנו את החיים להפליא. מי שהולך בדרך התורה ומאמין אמונה שלמה בה' יתברך זוכה לשמחה פנימית עילאית ולשלוות נפש שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר. שנתחזק בתשובה תמיד אמן.

עוד כתבות שיעניינו אותך