תרומות
`
טעתה בדרך להלווייתו של אביה: "בית העלמין היה שומם"
(צילום: KiyechkaSo/shutterstock)

יהדות

טעתה בדרך להלווייתו של אביה: "בית העלמין היה שומם"

יום שישי בבוקר, ערב שבת, קיבלו הודעה כי אביה נלקח מן העולם הזה והלווייתו תתקיים בראשון לציון בעקבות כך שהתגורר בבני ברק. הבת, שהייתה טרודה טעתה בדרך "המקום היה שומם", צפו בסיפור המרגש מאת הרב שניר גואטה

   
טעתה בדרך להלווייתו של אביה: "בית העלמין היה שומם"
(צילום: KiyechkaSo/shutterstock)
אא

אין כזה דבר שה' לא שומע את תפילתו של האדם. כל תפילה שבני האדם נושאים אל בורא עולם עולה מעלה-מעלה אל כיסא הכבוד תמיד! אף תפילה לא חוזרת ריקם. בורא עולם רוצה את השיח שלנו עמו ואת התפילות שלנו, בין אם דרך סידור ובין בע"פ.

מסופר על זוג מבני ברק שאבי האישה נפטר, והם היו צריכים להגיע להלווייתו בראשון לציון. האישה חיפשה בwaze- (וויז') את המסלול, אך כנראה שלחצה בטעות על בית הקברות בחולון במקום זה השוכן בראשון לציון.

כשהגיעו לשם לא ראו אף אחד מבני משפחתם. הם שאלו עובר אורח והבינו שעשו טעות והגיעו לבית הקברות בחולון. האישה החלה לבכות ושאלה את עובר האורח אם הוא יכול לעזור להם כי אביה נפטר והיא צריכה ממש להגיע לבית הקברות בראשל"צ.

במקרה (אין באמת מקרה) אותו עובר אורח עבד כמנהל והעסק שלו היה בקרבת מקום. הוא הציע שאחת מהעובדות שלו מראשון לציון תצא מוקדם, תלווה אותם ותראה להם את הדרך.

הגיע הבוס אל העובדת וביקש ממנה לצאת מוקדם לשם כך. העובדת ההמומה לא הפסיקה להודות לזוג ולשמוח. היה זה יום שישי והעובדת טענה שלא הספיקה לבשל לשבת למשפחתה וכי הבוס שלה אף פעם לא מתחשב בה ולא נותן לה לצאת מוקדם, תמיד משאיר אותה בעבודה עד הרגע האחרון.

היא התפללה לקב"ה שיקרה נס ותצא מוקדם הביתה על מנת להספיק לבשל ומשאלתה אכן התגשמה. אחים יקרים! ה' יתברך מגלגל את הכל באופן הכי מדויק שיש ללא שום טעות ואף תפילה לא שבה ריקם. דברו עם ה' והכל יתגשם. כל הישועות.

עוד כתבות שיעניינו אותך