מחאת סנדק: המשטרה מודה בהתזת ’בואש’ אל עבר מבני מגורים
(צילום:מאת טל קינג - נוצר על־ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18718843)

חדשות

מחאת סנדק: המשטרה מודה בהתזת ’בואש’ אל עבר מבני מגורים

המשטרה התיזה 'בואש' על מבני מגורים ומבני ציבור, כך עולה מתשובתה לפניית ארגון חוננו בנוגע להפסקת השימוש הלא מידתי בחומר ה'בואש' במהלך ההפגנות המתחדשות על רקע מותו של אהוביה סנדק ז"ל. עו"ד יאדו: "יש להשתמש כמחויב בדין באמצעים חלופיים ופחות קשים וגורפים"

   
מחאת סנדק: המשטרה מודה בהתזת ’בואש’ אל עבר מבני מגורים
(צילום:מאת טל קינג - נוצר על־ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18718843)
אא

במענה לפניית ארגון חוננו הודתה משטרת ישראל כי בוצע שימוש בחומר 'בואש' כנגד מבני ציבור ומבני מגורים בירושלים, במהלך ההפגנות על רקע מותו של אהוביה סנדק ז"ל, בכניסה לירושלים. פנייתו של עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו נשלחה בעקבות תלונות רבות שהגיעו לארגון מהמפגינים ששהו מחוץ לתחום ההפגנה ונפגעו מההתזות הרבות, ומתושבי קריית משה והסביבה אשר הושפעו קשות בימים שלאחר ההפגנה מהשימוש הלא מידתי והלא חוקי בחומר.

נזכיר כי לאחר התלונות הרבות, פנו בארגון חוננו למשטרת ישראל בדרישה להבהרות בנוגע לשימוש הלא מידתי והמאסיבי כלפי אזרחים בלתי מעורבים "לארגון חוננו הגיעו עדויות ותלונות לא מעטות על הפעלה בלתי סבירה של בואש", תיאר עו"ד יאדו במכתבו. 

"התזה זו מנוגדת לכאורה לדין בשני היבטים: התזה לתוך בניין בניגוד להנחיית בג"ץ לגבי שימוש בבואש בשטחים בנויים, והתזה הגורמת נזק בלתי סביר לדיירים בבניין. מדובר בנזק בלתי סביר לדיירים בבניין, והתזה לעבר ציבור מפגינים שלא עמד בקו ראשון של הכביש ולא יצר סיכון ממשי לפגיעה בעורק התנועה", פורט במכתב. בנוסף, זוהי פגיעה לא חוקתית בחירות ההפגנה ובמפגינים.

במכתב הראשון הוזכרו תלונות רבות שהתקבלו מישיבת מרכז הרב על פגיעה קשה ורחבה "כל הרכבים בחנייה, מרכז ההוצאה לאור, המשרדים – מצחינים מבואש. יש שם עובדים, נשים בהיריון, לקוחות, והכל מתנהל תחת צחנה של הפעלה בלתי חוקית בעליל ובלתי מבוקרת של הבואש. יש להפסיק פגיעה זו", נכתב בפנייה.

עוד צוין במכתב כי "איננו מקלים ראש במלאכת השיטור כנגד הפגנות אלו. יחד עם זאת הפעלת האמצעים המתוארת בזה ובתלונות המגיעות אלינו נחזית כאגרסיבית, אינה עונה אחר הנחיות בג"צ מחודש אוגוסט האחרון ואינה הולמת את התחייבות המשטרה".

בסיום פנייתו התייחס עו"ד יאדו להמשך ההפגנות: "יש לאפשר את חופש ההפגנה תוך מיקוד הפעלת הכוח השיטורי נגד מפרי סדר, ולא באורח גורף כנגד כלל המפגינים העוקר את חופש ההפגנה מכלל המפגינים. יש להשתמש כמחויב בדין באמצעים חלופיים ופחות קשים וגורפים", דרש עו"ד יאדו.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך