גזירות ליברמן: התייקרות דרמטית במחירי הסיגריות האלקטרוניות
אביגדור ליברמן. (צילום: lev radin/shutterstock)

חדשות

גזירות ליברמן: התייקרות דרמטית במחירי הסיגריות האלקטרוניות

במטרה לצמצם את צריכתן של הסיגריות האלקטרוניות רשות המיסים ומשרד הבריאות יוזם מהלך שיעלה את מחירן, והן יושוו לסיגריות רגילות. במסגרת המיסוי יעלו המחירים במאות אחוזים וכן יוטל מיסוי בכניסה לארץ

   
גזירות ליברמן: התייקרות דרמטית במחירי הסיגריות האלקטרוניות
אביגדור ליברמן. (צילום: lev radin/shutterstock)
אא

ממשיך להתנכל לשכבות החלשות: שר האוצר, אביגדור ליברמן, חתם על צו שמטיל מס של 360% על סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות ומס של 270% על הנוזל למילוי. 

הצו יעלה לאישור ועדת הכספים תוך 60 יום, אולם נכנס לתוקפו כבר הלילה בחצות. המטרה: לצמצם את צריכת הסיגריות האלקטרוניות שמעלות את הסיכון למחלות לב ומחלות נשימה.

על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קניה של 270% מהמחיר הסיטוני השכיח בתוספת 11.39 שקלים חדשים למ"ל ובכל מקרה לא יפחת מ-21.81 שקלים  למ"ל. על סיגריות חד פעמיות יוטל מס קניה של 360% מהמחיר הסיטוני השכיח, שבכל מקרה לא יפחת מ-32.72 שקלים חדשים למ"ל.

בהתאם לצו תעריף המכס והפטורים ומס קניה על טובין, התשפ"ב – 2021 (להלן - "צו תעריף המכס") שיפורסם ביום ה-22.11.21, החל מיום פרסום הצו, יוטל מס קניה על נוזל לסיגריה האלקטרונית ועל סיגריות אלקטרוניות שאינן מתאימות למילוי חוזר המכילות נוזל בתוכן (להלן - "סיג"א חד פעמית") וכן היטל מלאי עפ"י סעיפים 6(א) ו-6(ב) לצו תעריף המכס.
סיגריות אלקטרוניות. (צילום: hurricanehank/shutterstock)

ההיטל חל על מלאי הנוזל לסיג"א ועל הסיג"א החד פעמית, שנמצא ברשות הסוחרים בנוזל ובסיג"א החד פעמית לצורך עסקם בתאריך 21.11.21 בשעה 24:00 בסכום של 1 שקל חדש למיליליטר נוזל ובאופן יחסי גם על חלקי מיליליטר, ובסכום של 6 ₪ לכל סיג"א חד פעמית.

מנכ"לית המיזם למיגור העישון: "מוטב לו הצו היה נחתם כבר קודם. המאבק למיגור העישון עדיין רחוק מלהשיג את יעדיו, אך מדובר בצעד חשוב במאבק בנגע העישון, ובמיוחד בסיגריות האלקטרוניות, שבשנים האחרונות שאבו צעירים והגדילו את שיעורי העישון".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך