תרומות
`
"יש כאלו שחושבים שעניין התפילה הוא רק לחרדים"
הרב דוד אלקיים

יהדות

"יש כאלו שחושבים שעניין התפילה הוא רק לחרדים"

הרב דוד אלקיים מסביר כיצד לנהוג כשמרגישים רחוקים מה' יתברך ומתורתו. ואיך בכל זאת ניתן להתקרב ולחזק את הקשר בין אדם לבוראו? צפו בתכניתו "עשרה נסיונות" בימי א' ב18:00

   
"יש כאלו שחושבים שעניין התפילה הוא רק לחרדים"
הרב דוד אלקיים
אא
הרב דוד אלקיים

ישנם הרבה אנשים שטועים לחשוב שעניין התפילה נוגע רק לאנשים חרדים שנמצאים עמוק בדת וקרובים לה'. לא כך הדבר, דוד המלך מתקן ואומר "קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת" - אחים יקרים! גם אם אתם לא שומרים שבת ומרגישים רחוקים שנות אור מהדת ומקיום תורה ומצוות דעו כי התפילה מיועדת לכל יהודי!

ה' יתברך רק מחכה שנקרא לו ונבקש בקירבתו. בורא עולם "צמא" לתפילות של כל יהודי בכל עת.

עם ישראל משול לתולעת, כמו שתולעת כוחה בפיה כך עם ישראל כוחם בפיהם. אף תפילה לא חוזרת ריקם, שום תפילה היא לא לשווא. ה' שומע את כל תפילותינו בכל עת. לכתחילה הכי טוב ועדיף להתפלל מתוך סידור אך אם קשה לכם אז דברו עם ה' יתברך, אבא שלנו שאוהב אותנו הכי, במילים שלכם.

בקשו ממנו כל העולם על רוחכם וזכרו להודות לו על הטוב שבחייכם. לא פעם נתקלתי בנשים הרחוקות מהיהדות כשהן מברכות מישהי ולאחר זמן מה אותה אישה נענתה והתעברה. לתפילות יש כוח עצום ועילאי. יש שעת רצון בשמיים שבזמן תפילה כל השערים נפתחים לאדם. אל תפספסו אף הזדמנות לדיבור עם ה' יתברך, זה מה שיוצר קירבה אמיתית ויביא לכם בסיעתא דשמיא את כל הישועות וההצלחות.

עוד כתבות שיעניינו אותך