ההנהגה של מעלה פועלת איתך כמו צל - בהתאם אליך
(צילום: NeagoneFo/shutterstock)

יהדות

ההנהגה של מעלה פועלת איתך כמו צל - בהתאם אליך

אליהו שירי בדרך מדויקת כיצד ניתן להגיע לגאונות רגשית, וגם - "כפי הנענוע שבנפש, כך הנענוע בכל העולמות", צפו בדבריו החשובים ובמסלול שיכוון אתכם למטרה שלכם

   
ההנהגה של מעלה פועלת איתך כמו צל - בהתאם אליך
(צילום: NeagoneFo/shutterstock)
אא
(צילום: NeagoneFo/shutterstock)

ישנו כלל אחד שאם ניישם אותו נזכה לגאונות רגשית של ממש. הכלל הוא מתוך הספר של רבי לוי יצחק מברדיטשוב בפרשת "בשלח". קחו איזשהו אתגר רגשי שיש לכם, כאב, קושי או בעיה חיצונית ותפעילו עליהם את הידיעה הבאה. הידיעה אומרת שאדם צריך לזכור דבר אחד! שההנהגה של מעלה פועלת איתו כמו צל. הנפש שלנו על כל תנועותיה הרגשיות, קשורה וסבוכה בכל ריבי רבבות העולמות בכל גלגלי ההנהגה. כפי הנענוע שיש בנפש, כך הנענוע בכל העולמות ומשם הכל משתלשל אל חיינו בצורה של חוויה, סיטואציה וגורל. על זה כותב למעשה רבי לוי יצחק "השם צילך" - כמו שהצל עושה מה שהאדם עושה, כמו שהאדם מתנהג מלמטה, כן מנהיגים אותו מלמעלה.

אם האדם בטוח בה' שיעשה לו כל צרכיו אז גם למעלה ממלאים לו כל משאלות ליבו, אך לעומת זאת אם אדם דואג תמיד על פרנסתו או פרנסת אנשי ביתו, אז גם מלמעלה יחסירו פרנסתו ולכן "אשרי איש לא ישכחך" - אסור לאדם לשכוח נתון אחד, ההנהגה היא כמו צל המושפע מהבחירה שלנו בעולם. המבחן האמיתי שלנו הוא האופן בו אנו מתנהגים בשעת משבר, האם אנחנו "מתקפלים" ונותנים לפחדים שלנו להכניע אותנו ולגרום לנו לדאגות או האם אנחנו זוקפים את עמוד השדרה, שואפים אוויר לריאות ומרימים את הראש בביטחון מלא בה' יתברך. "גול על ה' דרכך ובטח עליו והוא יעשה" - המבחן של אדם הוא לבטוח בבורא עולם באמת ובתמים שהוא יעשה וישפיע עבורנו את כל הטוב ויספק עבורנו את כל צרכינו ולהודות לו מראש על כך.

ההנהגה למעלה לעולם לא נכשלת. הכל מדויק מאוד. אם ההנהגה רוצה לתת לאדם שפע וזה מה שמגיע לו, הוא יקבל אותו בוודאות! מדובר ביצירתיות אינסופית. ההנהגה מסתכלת עליך מלמעלה ופועלת  כמו צל. אז בפעם הבאה שאתם ניצבים בפני אתגר או קושי, זכרו לזקוף את הראש, לומר פסוקי ביטחון ולהאמין באמת בה' יתברך ללא שום ספק, שהוא יסובב הכל לטובתכם וייתן לכם בדיוק את מה שאתם צריכים. חזק וברוך.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך