יעקב אשר במתקפה: "נתתם לגלעד קריב להחריב את חורבות ירושלים"
(צילום: דוברות הכנסת)

חדשות

יעקב אשר במתקפה: "נתתם לגלעד קריב להחריב את חורבות ירושלים"

בנאומו בכנסת תקף ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה: "הבטחתם ממשלת ריפוי, אחדות ושלום בין חלקי האוכלוסייה, ואכן קיימתם אבל רק על חלק מחלקי החברה. איך אתם שומרים על בתי המשפט והשופטים ומצד שני בועטים ברוב רבני ודייני ישראל ברגל גסה"

   
יעקב אשר במתקפה: "נתתם לגלעד קריב להחריב את חורבות ירושלים"
(צילום: דוברות הכנסת)
אא
(צילום: דוברות הכנסת)

יעקב אשר עקץ את בנט: "ליברמן לא סופר אותך"

בנאום אופוזיציוני במסגרת הצעת ה'אי אמון' של יהדות התורה מנה ח"כ אשר רשימה ארוכה של אי ההסכמות בממשלה ותקף: "אתם מסכימים רק בשני דברים, במלחמה בנתניהו ובעיקר בהרס הצביון היהודי במדינה".

ח"כ אשר פתח את נאומו במתקפה ישירה: "לא הצלחת לקדם שום דבר מהאג'נדה שלך. לא חאן אל אחמר, לא מתווה אביתר, לא איזורי עדיפות לאומית, לא התיישבות הצעירה, לא בקונסוליה הפלשתינית בירושלים, לא    בקנאביס, לא ביום הזכרון להרוגי כפר קאסם, לא על בית חולים בסכנין ועוד שורה ארוכה של נושאים. הכל תקוע.

"אבל יש שני דברים שמדביקים אתכם יחד בקואליציה, זה דבק דו-צדדי, להזיז את נתניהו שצילו מאיים עליכם כל הזמן. ודבר נוסף שבו אתם מאוד מאוד מאוחדים הוא חיסול הצביון היהודי ופגיעה בכל סמלי הדת של מדינת ישראל – שם מתקיים בכם הפסוק "וגר ניר אורבך עם תמר זנדברג, ויום-טוב כלפון עם יוליה מלינובסקי ירבץ...", עקץ אשר בסרקזם.

הוא הוסיף לפרט תוך שהוא הולם בנציגי 'ימינה': "הבטחתם ממשלת ריפוי, אחדות ושלום בין חלקי האוכלוסייה, ואכן קיימתם אבל רק על חלק מחלקי החברה. אח, איזה אחדות נפלאה יש ביניכם בנוגע לרבנות הראשית, בכל מה שקשור לפגיעה בבתי הדין, איך אתם שומרים על בתי המשפט והשופטים ומצד שני בועטים ברוב רבני ודייני ישראל ברגל גסה. אתם מפטרים ושולחים הביתה אלפי משגיחי כשרות מסורים בלי להניד עפעף.

"הקמתם ועדה לשירותי דת יהודיים ובראשה שמתם מישהי שמצהירה שאינה צורכת וגם לא רוצה לצרוך שירותי דת כאלו, ומבחינתה זה מזכיר לה את חוקי הטאליבן. נתתם בידה, כן – ניר אורבך, יום-טוב כלפון, עידית סילמן – אתם הפקדתם בידיים שלה מה כשר במדינת ישראל ומה לא. איך מגיירים, איך מבררים בירורי יהדות. איך ייראה שריד מקדשינו, מקום הקונצונזוס היהודי, הכותל המערבי".

עוד אמר: "כשותפים פעילים, נתתם לגלעד קריב להחריב את חורבות ירושלים, ולא רק זה, העברתם גם תקצוב שמן של מיליונים לעמותות של הרפורמים, למרות שבארץ הם כמעט ולא קיימיים בסיעתא דשמיא".

ח"כ אשר הזכיר גם את הגזירות הקשות על המשפחות החרדיות: "כנקמה פוליטית בנבחרי הציבור החרדי, אתם ביחד עם ליברמן פוגעים בציבור החרדי, בחרדיות העובדות, בילדים החרדים, במעונות היום, בהעלאת מחירים במוצרי החד-פעמי. אם זה לא מספיק, שדדתם ביד גסה עשרת אלפי יח"ד בקרית גת-שפיר שיועדו לזוגות צעירים חרדיים, ורק בשבוע שעבר התנגדתם לחוק שימנע גלויי גזענות כנגד הציבור החרדי. עידית סילמן, נפתלי בנט, איילת שקד, גדעון סער, בני בגין, יום-טוב כלפון, אתם עושים את זה, התחברתם עם כל אלו שאמרו 'אין לנו חלק באלוקי ישראל' חלילה".

הוא פנה בדבריו לבנט: "אני לא חושב שאתה שונא חרדים, אתה פשוט מפחד מליברמן ולפיד ולכן אתה בורח מכל סממן דתי, עד כדי כך שאפילו לא הגעת לכותל לשאת תפילה עם כניסתך לתפקיד ראש הממשלה, דבר שנהגו כל ראשי הממשלה והנשיאים, גם החילונים שבהם.

"וזה לא פלא, אין לך שום יכולת השפעה על איווט ליברמן שלא סופר אותך וגם לא על יוליה מלינובסקי, אין לך שום מנוף לחץ עליהם, אתה פשוט מפחד, אתה כמו מורה מחליף שהגיע לכיתה של בריונים, כל מה שנותר לך לעשות זה לשבת בראש השולחן ולפתוח את ישיבות הממשלה, וזהו.
כל אחד מהכיתה שלך מפתיע אותך מכיוון אחר ואינך יכול לעשות כלום בשום נושא. גם למתיישבי יהודה ושומרון אין לך תשובה, ידך קצרה מלהושיע".

הוא הזכיר את המשל של הגר"ע יוסף זצ"ל על היהודי שעולה לשמים אחרי 120 ואומרים לו: מגיע לך גן עדן, בנית בתי כנסיות ומקוואות, הוא לא מבין ואז אומרים לו הצבעת למפלגה חרדית שעשתה את זה והדבר נזקף לזכותך. "אנשי ימינה, במו ידכם נתתם כח לשונאי הדת שרוצים שהמדינה תיראה כמו אחת ממדינות אירופה".

אשר חתם את נאומו ואמר: "בנט, נשאר לך רק לעמוד מול אין-ספור הקלטות של הבטחות שהבטחת ערב הבחירות, ושכנראה בזמנו האמנת בהם אבל כעת אתה פשוט לא מסוגל לעמוד בזה. אני מציע לך, כאדם אל אדם, תאזור אומץ ותוסיף עוד נאום אחד לארכיון ואולי אותו לפחות יזכרו לטובה, תגיד בכנות: 'טעיתי שפגעתי בציבור הדתי לאומי וברבניו, שפגעתי בציבור החרדי, שרמסתי כל זכר ממה שעשו מנהיגי ורבני המזרחי לדורותיהם ומעתה ואילך לא אתן יד לפגיעה נוספת בצביונה היהודי והמסורתי של המדינה. אם תעשה כך - תיזכר לטובה!".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך