תרומות
`
כמעט לינץ’: בני משפחה מבית שמש נקלעו למארב אבנים בדרך לכותל
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

כמעט לינץ’: בני משפחה מבית שמש נקלעו למארב אבנים בדרך לכותל

"ראינו את המוות בעיניים": בני משפחה מבית שמש נקלעו למארב אבנים וכמעט ללינץ' בדרכם לכותל. ח"כ בן גביר: "ההפקרות חייבת להיגמר. הפעם זה נגמר בנס".

   
כמעט לינץ’: בני משפחה מבית שמש נקלעו למארב אבנים בדרך לכותל
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

בשעות הצהרים יצא שמחה, תושב בית שמש יחד עם רעייתו ובתו התינוקת לחגוג יום נישואין ברחבת הכותל, ועל כך כמעט שילמו בחייהם. שמחה הפעיל וייז ונסע לפי ההוראות, מספר דקות לפני הגעתו, הורה לו הוויז לשנות מסלול ולהיכנס דרך שכונת א-טור בירושלים. 

לדברי שמחה, "אחרי כמה עשרות מטרים של נסיעה איטית, עמדו על המדרכה קבוצה גדולה של נערים ערבים וכשהמשכתי בנסיעה, זיהה נער מהקבוצה שברכב נוהג יהודי, קרא לכולם בשריקה ולמעלה  מ-20 מחבלים נענו לקריאה ויידו מטר לעברנו אבנים גדולות, השמשה נופצה ואשתי אף ספגה מכת חבטה מחלון הצד לאחר שחבטו בו בעוצמה, כאשר חלקם מנסים לפתוח את הדלתות שלמזלי, הספקתי לנעול בזמן". 
כמעט לינץ’: בני משפחה מבית שמש נקלעו למארב אבנים בדרך לכותל

שמחה המבוהל שאשתו ובתו התינוקת צורחים ברכב, חייג למשטרה כשהוא מנסה לברוח מהמקום. במהלך הבריחה כיוונה המשטרה את שמחה וניסתה להרגיעו, עד כמה ששייך והסבירה לנוסע המבוהל כיצד לצאת מהאיזור. לאחר נסיעה של 3 דקות המתינה לו ניידת משטרה של מג''ב וליוותה אותו להגיש תלונה ולהמשך בדיקות רפואיות בתחנה ליד שער הפרחים.

אשתו של שמחה ובתו התינוקת פונו לבית החולים, לאחר שחשו ברע מהאירוע, עם חבלות קלות מהנסיעה וההימלטות המפחידה.

לאחר האירוע מסר שמחה: "ראינו את המוות בעיניים, אלה היו נערים חדורי שנאה, קרה לי נס סמוך לכותל המערבי, זה היה יכול להיגמר באסון". 

שמחה מיהר ליצור קשר עם יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שמסר בתגובה: "ההפקרות חייבת להיגמר. הפעם זה נגמר בנס, אבל בפעם הבאה זה עלול להיגמר ברצח, ככה זה כשאין ריבונות בשטח. אם בשכונה הסמוכה לכותל אין כוח שיטור ואכיפה שייתן מענה מידי למחבלים, אז המצב במדינה קשה יותר ממה שאנחנו מדמיינים". 
(צילום:מאת דוד דנברג - איתמר בן גביר, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=97825641)

בן גביר הוסיף: "המשטרה צריכה לחקור לעומק את האירוע ולהגיש כתבי אישום. מקומם של המחבלים בכלא ואמשיך לעקוב ולוודא שאכן כך יקרה".

עוד כתבות שיעניינו אותך