תרומות
`
משפחתו של בר-אל: "אם לא נקבל תשובות מצה"ל, נעתור לבג"ץ"
החייל בראל. יהי זכרו ברוך. (באדיבות המצלם)

חדשות

משפחתו של בר-אל: "אם לא נקבל תשובות מצה"ל, נעתור לבג"ץ"

הוריו של לוחם מג"ב בר-אל חדריה שמואלי ז"ל, שנפל בגבול הרצועה, דרשו לקבל עד התאריך ה-20 בנובמבר פרטים על התקרית ועל המחדלים בהיערכות אליה. "לא נשלים עם הטלת האחריות על הש"ג". לשכת הרמטכ"ל: "פועלים לגבש את סיכום התחקיר". כך מפרסמת הבוקר (ה') כתבת לענייני צבא וביטחון של "ישראל היום", לילך שובל

   
משפחתו של בר-אל: "אם לא נקבל תשובות מצה"ל, נעתור לבג"ץ"
החייל בראל. יהי זכרו ברוך. (באדיבות המצלם)
אא

משפחתו של לוחם מג"ב שנפל בגבול רצועת עזה, בר-אל חדריה שמואלי ז"ל, מתריעה כי אם לא תקבל מהצבא פרטים בנוגע לנפילתו עד ה-20 בנובמבר, היא תעתור לבג"ץ.

ב-21 באוגוסט האחרון נורה חדריה שמואלי ז"ל, לוחם ימ"ס מצטיין במג"ב, מטווח אפס בידי מפגע פלשתיני בגבול עזה. תשעה ימים לאחר מכן הוא נפטר מפצעיו. משפחתו שלחה מכתב לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, למזכירו הצבאי של ראש הממשלה, אלוף אבי גיל, ולפרקליטה הצבאית הראשית, אלוף יפעת תומר-ירושלמי. במכתב, שנשלח באמצעות עורך הדין רן כהן רוכברגר, צוין כי מדובר בפעם השלישית שבה פונה המשפחה לצבא בדרישה לקבל תשובות.

בחלוף 70 ימים מהאירוע, ובתום חודשיים מפטירתו מפצעיו של בר-אל - שהם זמן רב מאוד ובלתי סביר בנסיבות - חוזרת המשפחה על בקשתה לקבל את אלה".

המשפחה, כך לפי המכתב, דורשת לקבל "תשובה עניינית, מפורטת ומנומקת לבקשה שתוקם ועדת חקירה צבאית אובייקטיבית מחוץ לשרשרת הפיקוד. מענה לכל השאלות הנוקבות ביחס למהלך אותו אירוע נורא, והמחדלים בהיערכות המקדימה לו". עוד התבקש הצבא להעביר למשפחה את כל הסרטונים הצבאיים המתעדים את האירוע.

עוד כתבות שיעניינו אותך