תרומות
`
הסקר גילה: רק 2% ענו כי שוקלים לעבוד בעקבות גזירת המעונות
(קרדיט: דיירקט פולס)

חדשות

הסקר גילה: רק 2% ענו כי שוקלים לעבוד בעקבות גזירת המעונות

סקר מקיף שנערך בתוככי הציבור החרדי מעלה כי גזרת הפסקת סבסוד המעונות של ליברמן לא תשפיע על האברכים לצאת לעבודה כי אם תשפיע על נשותיהם. עוד נבדק בכמה תפגע הגזירה בחרדים

   
הסקר גילה: רק 2% ענו כי שוקלים לעבוד בעקבות גזירת המעונות
(קרדיט: דיירקט פולס)
אא

היום ידון בג"צ בעתירה כנגד קיצוץ הסבסוד למעונות יום לנשים חרדיות הנשואות לאברכים, אחד מהנושאים הבוערים כעת בשיח החרדי >>>

שר האוצר ליברמן טוען כי ההחלטה נובעת משיקולים כלכליים בכדי לעודד גברים חרדים להצטרף לשוק העבודה.

עם פרסום ההחלטה ובמסגרת מחקר ענק שערכו חברת הסקרים דיירקט פולס בקרב הציבור החרדי, בדקו בין השאר כיצד נראית החלטת שר האוצר מנקודת מבט חרדית: האם היא אכן מטיבה עם המגזר או נועדה להתעמר בחרדים, ובעיקר - האם ההחלטה אכן תביא את התוצאה שאליה מכוון שר האוצר לטענתו: יציאת גברים חרדים נוספים לשוק העבודה ובהיקף גדול יותר.

(קרדיט: דיירקט פולס)

ובכן, רק 2% מהחרדים אמרו כי ההחלטה תגרום לבעלים להפסיק את לימודיהם ב'כולל' ולצאת לעבוד. 40% חששו כי ההחלטה תגרום דווקא לאישה העובדת להפסיק לעבוד (23%) או לצמצם את היקף המשרה שלה (17%).

הנתונים דומים למספר המשבים שטענו כי ביטול הסבסוד יפגע בהם במידה רבה (43%), בנוסף ל- 20% שהשיבו כי יפגעו במידה בינונית או מעטה.

ביחס למניעיו של שר האוצר, רוב מוחץ בציבור החרדי (88%) סבור כי המהלך נעשה מתוך שנאה למגזר החרדי, ורק 10% סבורים כי המניע היה גם כלכלי וענייני.

עם תחושות כאלו, ספק גדול אם משרד האוצר אכן יזכה להבנה ושיתוף פעולה מצד הציבור החרדי, בוודאי בהתייחס לכוונות חלק מגורמי הממשלה לנסות ולשלב את החרדים בקואליציה. נמתין בינתיים להכרעת בג"צ מחר.

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, במהלך חודש אוגוסט 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית ואמצעים טלפוניים, בהיקף של 2,247 משיבים בוגרים (18+) מקרב כלל האוכלוסיה החרדית בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 2.5%+- בהסתברות של 95%.

עוד כתבות שיעניינו אותך