הלם בשידור! אפליות בשידוכים: "ראיתי חסידים עם פלאפונים"
(צילום: BorisK9/shutterstock)

יהדות

הרב משה בן לולו במתקפה חריפה: "אני כועס ואני נגד הדבר הזה"

"רואה חסידים עם פלאפונים, אבל לי קוראים שבאבניק" - בשידור עם הרב משה בן לולו עלה בחור כעוס על מצב השידוכים כיום ועל האפליות המתרחשות ברקע. צפו בעניין הנרעש שמדובר במחשכים

   
הלם בשידור! אפליות בשידוכים: "ראיתי חסידים עם פלאפונים"
(צילום: BorisK9/shutterstock)
אא
(צילום: BorisK9/shutterstock)

בחור: "רציתי לדעת למה נוהגים לבטל שידוך בגלל שם של ישיבה?!"

הרב משה בן לולו: "אני כועס על הדבר הזה מאוד ואני בעצמי הקפדתי בחתונות של הבנות שלי לא להסתכל על שם הישיבה בכלל ולא על משפחתו של הבחור, אני מסתכל רק על הבחור וב"ה קיבלתי חתנים טובים. כל הסיפור הזה על שם של ישיבה זה הכל דמיונות! יכולים להיות בחורים מישיבות מעולות שהם בעצמם אנשים נוראיים. ולעומת זאת יכולים להיות אנשים מישיבות בינוניות אבל הם צדיקים גמורים.

"כל הדברים הללו מומצאים ע"י אנשים ואנחנו עדות המזרח לא מכירים את הדברים האלו. בעדות המזרח בחנו את טיב הבחור, כמה יראת שמיים יש לו, איך הוא מתפלל ולומד, זה מה שחשוב. מעניין אותי לדעת למה אתה מעלה את הנושא הזה?"

בחור: "לי ולחבר יצא לדבר והבנו שלישיבה שבה אני לומד אין שם כל כך טוב. אני הגעתי מסביבה לא חרדית ואני רואה חסידים עם פלאפונים ואח"כ אומרים לי שאני שבאבניק, שאני בחור לא טוב".

הרב: "אל תענה ואל תתייחס לאף אחד. אתה אוהב את ה' ואת התורה? אתה רוצה ללמוד תורה? אז אל תעשה חשבון".

בחור: "בוודאי שאני אוהב את התורה ורוצה ללמוד עוד ועוד, למרות כל הקשיים"

הרב: "ברור שיש קשיים, כמו לכולנו! אם יש לנו קשיים סימן שיצר הרע מפחד מאתנו כי אנחנו שווים. אבל אני רוצה שתדע דבר אחד נשמה טהורה שכמוך! אתה תקבע לעצמך שאתה יושב ולומד ולא מעניין אותך שם הישיבה ומה אנשים אומרים עליך או על המשפחה שלך. תלמד להתנתק, זה הכל דמיונות וסטרא אחרא.

"אתה תתן לבורא עולם לסדר לך את הזיווג ואתה תקבל אחלה כלה בע"ה. אני יכול להגיד לך מה עיניי ראו בישיבות טובות ולעומת זאת איזה צדיקים ראיתי בישיבות לא נחשבות ולא מפורסמות. אתה הולך בדרך הטובה והנכונה ואני מחזק אותך! אם אתה רוצה ללמוד אל תראה ממטר אף אחד, תשב בישיבה ותלמד, תשאל את הרבנים, תלמד רש"י ותוספות ואם לא הבנת תשאל. אל תוותר אף פעם. תלחם על התורה שלך. אתה תראה שסוף הכבוד להגיע.

"מי שמתרברב מולך בישיבה שלו, בוא נראה אותו ואותך בעוד עשר שנים. מי שרוצה ללמוד לומד והמקום ממש לא משנה לו. יש ישיבות שכבר בנו להן שם ומתוך 800 או 900 בחורים שמגיעים להיבחן, הם מקבלים רק 100 - אז שאר הבחורים שלא התקבלו מרגישים לא שווים. אבל בסופו של דבר כל הישיבות טובות ומי שרוצה באמת ללמוד ולהתחזק באמונה, יעשה זאת בכל ישיבה. תמשיך ללכת בדרכך ובע"ה תנצח".

בחור: "תודה רבה כבוד הרב חיזקת אותי מאוד."

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך