תרומות
`
סגולה למציאת חן: מציאת חן בקלות
סגולה למציאת חן (צילום: Fresnel/shutterstock)

יהדות

לא מוצאים חן בעיני הסביבה? העצה של ר’ נחמן

חן הינה תכונה שעל ידה האדם נעשה נעים בעיני הזולת, וכך יכול להגיע לליבם של האנשים וכן דברים נוספים. הרב רביד מסביר כיצד ניתן לזכות במציאת חן על אף שלא נולדתם איתה - צפו

   
סגולה למציאת חן: מציאת חן בקלות
סגולה למציאת חן (צילום: Fresnel/shutterstock)
אא
סגולה למציאת חן (צילום: Fresnel/shutterstock)

סגולה למציאת חן מרבי נחמן. המילה "חן". מה בעצם אומר רבי נחמן?

נ' – זה להיות כלי.

ח'- זו חכמה, חיות. בסיעתא דשמיא מי שזוכה לקבל חכמה אז הוא מקבל את כל הייסורים שלו באהבה ואז נעשה "חן" - צירוף של האותיות ח' ו-נ'.

בדיוק כמו נח (אלו גם אותיות נ' ו-ח') והרי כבר נאמר "ונח מצא חן בעיני ה' כן ימצא חן בעיניי אלוקים ואדם". כלומר, מי שנוהג לקבל את הייסורים הבאים עליו באהבה, זוכה מיד למשוך עליו חן. איך? הוא לומד תורה, התורה מקנה לו חכמה, והחכמה הזו מחדירה בו את הבינה והידיעה שכל מה שקורה לו - קורה לטובתו! 

כל העיכובים בזיווג, בפריון, בפרנסה, בבריאות וכו', הם הכל כלי שיצמיח אותנו, אילו רק נדע כיצד להשתמש בו. אם נזכור שהכל לטובה ורק מאיתו יתברך נזכה להקרין לאנשים חן. ומעבר לכך גם נזכה בע"ה למיתוק הדין.

מי שמתלונן על קורות חייו, הוא בעצם כמעין "מקטרג" ומתלונן על מה שמחליטים עבורו למעלה ואז חלילה עלול להחמיר את הגזרות עליו. לעומת זאת אם אדם מתלהב ונרגש מכל המתנות בחייו, גם מהדברים הפחות זוהרים, זוכה שמשמיים מכריזים עליו: "מזה הוא מתלהב? אנחנו נראה לו עכשיו סיבות אמיתיות להתלהבות".

סגולה למציאת חן: מציאת חן בקלות (צילום: Liron-Afuta/shutterstock)

אם מקבל באהבה זוכה מיד למיתוק הדין. זכרו בפעם הבאה לחשוב היטב לפני שאתם מתלוננים, לעצור לרגע ופשוט להודות לה' על הכל! גם על הטוב וגם על הפחות. ובע"ה בזכות זה תזכו להיגאל. בשורות טובות.

עוד כתבות שיעניינו אותך