תרומות
`
בזכות ערוץ 2000: הבחור שהפסיק לעשן בשבת
(צילום: Yos Dardiri/shutterstock)

יהדות

בזכות ערוץ 2000: הבחור שהפסיק לעשן בשבת

הרב משה בן לולו אירח בתוכניתו את הרב שמעניק לכולם כוח באמונה וביטחון, הרב יעקב ישראל לוגאסי, ומסר על בחור שיפסיק לעשן - בזכות הערוץ בע"ה. כמו כן, הרב לוגאסי חיזק על כוחה של אמונה, שהיא יכולה לעקור הרים ממקומם, צפו

   
בזכות ערוץ 2000: הבחור שהפסיק לעשן בשבת
(צילום: Yos Dardiri/shutterstock)
אא
(צילום: Yos Dardiri/shutterstock)

הקב"ה מצפה מאתנו להשתדלות גדולה מצידנו, שנגייס את כל כוחותינו למען המטרה ונעשה את המירב שלנו בכדי לכבוש עוד יעד. הרי כבר נאמר "פתחו לי פתח כחודו של מחט ואפתח לכם פתח כחודו של אולם" - בורא עולם מאוד רוצה לעזור לנו ולתת לנו את כל מבוקשנו אבל הוא לא יכול לעשות עבורנו את כל העבודה כי חלק ממנה תלוי בנו, זה התפקיד שלנו!

הגענו אל העולם לא רק בכדי לקבל אלא גם לעשות את תפקידנו על הצד הטוב ביותר ולהיות לויאלים (מסורים), פרקטיים. החיים עוברים כל כך מהר ועלינו לנצל כל דקה שהיא בעבור חשבון נפש, מעשים טובים, התקרבות אל הבורא יתברך וגמילות חסדים המגיעה מן הלב.

ה' לא יכול לעשות במקומנו את כל העבודה. הוא יכול לעזור לנו ללכת בדרך בה אנו רוצים ליילך אבל חובת ההוכחה הראשית היא עלינו. אנחנו חייבים להראות לה' יתברך שאנחנו רוצים וצריכים אותו ושאנחנו כלום בעולמו, ובמקביל לעשות עבודה. פשוט לקום ולעשות. לא הגענו אל העולם בכדי לשקוט ולנוח. זה לא בית מלון חמישה כוכבים, יותר כמו מחנה אימונים קשוח. "קשה באימונים קל בקרב" - אנחנו חייבים לאמן את הראש ואת הלב שלנו בדברי תורה וביראת שמיים ובתפילה ממעמקי הלב, בעזרה לסובבים אותנו. עלינו להילחם בעצמנו בכל יום ולקלף מעלינו את כל הקליפות, את כל ה"נשל" התפל,  בכדי שנוכל להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו וכל זאת בעבור העולם הבא, שהוא בגדר "הקרב" האמיתי ולשם חייבים לכוון - לעבוד קשה בכדי לזכות בעולם הבא שלנו. לתת פייט (=קרב) רציני ולהקריב כל מה שרק ניתן בכדי שאבא היקר יראה שאנחנו לא "מבלפים" ואנחנו רוצים אותו ליידנו, כאן ועכשיו באמת ובתמים ומאמינים בו ללא שום צל של ספק.

גם אם דברים נראים לנו בהתחלה כמו הר גבוה מאוד שאין אופציה בכלל להגיע לפסגתו, אנחנו חייבים להתחיל "לטפס" ובהמשך ה' יתברך נותן את הכוחות, לכל המעוניין בכך באמת - להגיע גם אל הפסגה הנכספת. רבנו יונה מבטיח בשערי תשובה שמי שיעשה מה שהוא יכול באמת, הקב"ה יחזיר לו מעבר למה שהוא יכול.

הרב משה בן לולו: "בדיוק לאחרונה דיברתי עם אדם ששומע אותנו הרבה בכוונה להתחזק באמונה והוא ציין בפניי שהשבת הקרובה בכוונתו לעשות השתדלות בע"ה להפסיק לעשן וזה מרגש מאוד", יהודים יקרים אין דבר העומד בפני הרצון. תאמינו בעצמכם ובה' יתברך ובע"ה הכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.

עוד כתבות שיעניינו אותך