תרומות
`
עוצרים את חילול הכותל המערבי: מחאת ענק מול הרפורמים בשישי
(צילום: Fat Jackey/shutterstock)

חדשות

עוצרים את חילול הכותל המערבי: מחאת ענק מול הרפורמים בשישי

חברי כנסת חרדים ודתיים יגיעו ביום שישי הקרוב ר"ח כסליו אל רחבת הכותל המערבי למחות נגד ביזוי קדושת הכותל המערבי על ידי גלעד קריב הרפורמי ונשות הפרובוקציה

   
עוצרים את חילול הכותל המערבי: מחאת ענק מול הרפורמים בשישי
(צילום: Fat Jackey/shutterstock)
אא

בעקבות הכוונות ההרסניות של ח״כ גלעד קריב, איש התנועה הרפורמית ובתמיכה הממשלה והקואליציה, לנעוץ טלפיו ולחלל את קדושת הכותל המערבי שריד בית מקדשנו.

יו״ר תנועת ש״ס הרב אריה דרעי יחד עם חברי הכנסת של התנועה, וחברי הכנסת מיהדות התורה ומסיעות אחרות יגיעו ביום שישי הקרוב, ר״ח כסליו (5.11) בשעה 7:00 בבוקר לתפילה  ומחאה ברחבת הכותל המערבי.

היו״ר קורא לכל נציגנו ברשויות המקומיות להגיע אף הם למעמד התפילה בכותל וכן להביא עמם פעילים ואוהדים רבים לקדש שם שמים.

בכל ראש חודש מגיעה לעזרת הנשים קבוצת נשים קטנה, נשות הפרובוקציה הרפורמיות. קבוצה שהחליטה לנהוג לפי ריאות עיניה, באלימות מופגנת, ללא התחשבות בקדושת המקום ובמאות הרבות של נשים ונערות הנמצאות שם. 

פעולתן נעשית כחלק ממאבק רחב יותר שנועד לערער את זהותה היהודית של מדינת ישראל.כך למשל: כדי לפנות לעצמן שטח למטרת תפילה הן מעיפות תיקים של נשים  מהכיסאות, או דוחפות את הנערות בעת עמידתן בתפילה כדי להכשיר שטח לעצמן.

בראש חודש מר חשוון, אלימות קבוצת נשות הפרובוקציה הרפורמיות, בהובלת גלעד קריב הגיעה לשיאה. הח''כ לקח ספר תורה, נהג בו בזלזול מביש והערים על המאבטחים בכניסה לכותל. בדרכו לעזרת הנשים יחד עם קבוצת נשות הפרובוקציה הרפורמיות שצהלו וצעקו, הוא נתקל בחומה בצורה שהקימו אנשי הביטחון וחסמו את המעבר לעזרת הנשים למנוע עבירה על חוקי המקום, ולמנוע את האלימות המתפרצת.

עוד כתבות שיעניינו אותך