"שיהודים יעשו גזירות על יהודים?" ההתבטאות של הגרי"ג אדלשטיין
(צילום: בעריש פילמר)

חדשות

"שיהודים יעשו גזירות על יהודים?" ההתבטאות של הגרי"ג אדלשטיין

נשיא מועצת גדולי התורה, מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, בהתייחסות כואבת לגזירות הממשלה נגד היהדות: "זה לא מובן, שיהודים יגזרו גזירות על יהודים? זה נגד הטבע של יהודים"

   
"שיהודים יעשו גזירות על יהודים?" ההתבטאות של הגרי"ג אדלשטיין
(צילום: בעריש פילמר)
אא
(צילום: בעריש פילמר)

מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין יצא במהלך שיחתו השבועית בדברים חריפים ונוקבים נגד ראשי השלטון שמביאים גזירות קשות על ציבור שומרי התורה והמצוות בארץ הקודש.

"המצב כעת פה בארץ יש גזירות, גזירות שיהיה קשה לעסוק בתורה, ביטול תורה, זה המטרה של הגזירות. הגזירות אינם רק על ציבור שומרי תורה ומצוות אלא גם על החילונים שמקפידים על הלכות מסויימות וימנעו מהם לקיים כשרות ועוד מצוות.

"וחוץ מזה, גם בכלל, על כל הציבור הכללי גם כן, שיהיה הנהגה לא על פי ההלכה, עם איסורים חמורים, איסורים חמורים שהציבור הכללי גם כן מקיים, לא עובר על איסורים חמורים כאלה, שלא עוברים, רוצים להכשיל אותם! שיעברו, שכל הציבור יהיה בעלי עבירות.

"זה לא מובן, שיהודים יגזרו גזירות על יהודים, זה נגד הטבע של יהודים, יהודים הטבע שלהם יש גמרא שלושה סימנים יש באומה זו, שלושה סימנים: רחמנים, ביישנים, וגומלי חסדים, שלושה סימנים.

"זה כל אחד, לא דווקא שומר תורה ומצוות, כל יהודי שיש לו נשמה יהודית הוא אחרת מאומות העולם, זה דבר ידוע, אנשים שמכירים את העולם אומרים את זה גם כן, שמעתי מהם, רואים שיש הבדל, האופי של יהודי זה משהו אחר, זה לא האופי של אומות העולם, זה אופי אחר, רחמנים ביישנים וגומלי חסדים, כך המציאות. אז הגויים עשו גזירות, אבל שיהודים יעשו גזירות על יהודים? זה דבר שלא מובן, אחינו בני ישראל". דברי מרן ראש הישיבה.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך