"בשעה שלוש בלילה, הקב"ה סובב את הרכב": הרב אבידן מפתיע
הרב אבידן סנדרוסי

יהדות

"בשעה שלוש בלילה, הקב"ה סובב את הרכב": הרב אבידן מפתיע

הרב אבידן סנדרוסי חושף סיפור שקרה לו באופן אישי - את זאת הוא מספר ליד הבחור שאיתו התרחש הסיפור: "בשעה שלוש בלילה, הקדוש ברוך סובב את ההגה", מסקנה: נצלו את כוח התפילה שיש ליהודי

   
"בשעה שלוש בלילה, הקב"ה סובב את הרכב": הרב אבידן מפתיע
הרב אבידן סנדרוסי
אא
הרב אבידן סנדרוסי

אחים יקרים! מה חזק הוא כוחה של ההשגחה העליונה. ה' יתברך נמצא בכל מקום ובכל זמן. אם תתבוננו היטב במהלך היום תוכלו למצוא אלפי השגחות עליונות פרטיות מאיתו יתברך, איך הבורא מסובב ומגלגל הכל כך שהכל בסוף יסתדר לטובה ויתנהל איך ומתי שצריך להתנהל. אם אתם מצפים למשהו וחווים עיכוב, או אם לא קיבלתם את מבוקשכם, שנייה לפני שאתם מרימים ידיים, תזכרו ששום דבר לא קורה סתם. להכל יש עת להתקיים, ה' יתברך מנהל את עולמו בסדר מופתי.

תתבוננו בטבע הנפלא שהקב"ה העניק לנו, איך הכל מסודר בדיוק בסדר שצריך להיות, איך השמש יודעת בדיוק את הזמן שעליה להפציע ולשקוע. איזו תבונה ניתנה לחיות שיודעות בדיוק מה מותר להן לאכול ומה מזיק להן, איך עובר נוצר ברחם וניזון מאמו במשך תשעה חודשים שלמים עד שנולד בחסדי ה' בהליך מופלא מאין כמוהו. אינסוף חכמות שה' יתברך ברא בעולמו שיד אדם לעולם לא תוכל להבין וודאי שלא ליצור.

הרב אבידן סנדרוסי מספר: "קיבלתי רשות מאותו אדם שנמצא כאן איתי לספר את הסיפור. באחד הלילות, בשעה שלוש בלילה חזרתי ממקום כלשהו לכיוון ביתי, פתאום בהחלטה של רגע, בלי שום הסבר הגיוני, שיניתי את דעתי ועשיתי פרסה לכיוון הישיבה - כאילו הקב"ה סובב את ההגה.

הרגשתי צורך עז להיות בישיבה. אני מגיע לישיבה, הכל חשוך, כולם ישנים, פתאום משום מקום קופץ עליי בחור מהספה בישיבה, תופס את פניו בהלם מוחלט וזועק "אני לא מאמין". כששאלתי אותו על מה המהומה ולמה הוא בשוק הוא מיד ענה לי "אני בדיוק חושב על כבוד הרב, בדיוק אמרתי לעצמי שאני צריך שכבוד הרב יהיה פה! לא עברה דקה ואני רואה את האוטו של כבודו מולי". זו כוחה של השגחה עליונה וזו רק חלק מהזכות הגדולה מלהיות ילדיו של ה' יתברך.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך