להשיג יום מוצלח? הסוד של רבי יהונתן אייבשיץ זצ"ל
(צילום: Art Stocker/shutterstock)

יהדות

להשיג יום מוצלח? הסוד של רבי יהונתן אייבשיץ זצ"ל

ביום יום כל אחד עלול לעבור תהפוכות רבות, רכבת רגשות של ממש, איך ניתן להשיג יום מוצלח וטוב? יום מלא בשמחה? סודו של רבי יהונתן אייבשיץ מפי הרב עמנואל מזרחי, צפו בתכניתו "עם סגולה" בכל יום ב' ב-17:00

   
להשיג יום מוצלח? הסוד של רבי יהונתן אייבשיץ זצ"ל
(צילום: Art Stocker/shutterstock)
אא
(צילום: Art Stocker/shutterstock)

תפילה קבועה בכל יום ויום היא דבר גדול מאוד.

אומר בעל ה'יערות דבש' בפרק ד' שאם אדם מתפלל את תפילת הבוקר כהלכתה, מובטח לו שיהיה לו יום מוצלח ביותר. מספר על עצמו שכאשר מתפלל כראוי, בקביעות ובכוונה שלמה, עם קריאת שמע, הכל מעשיו באותו היום היו מוצלחים, יש לו סייעתא דשמיא בהכל.

הוא ממשיך ומספר על עצמו, מעיד על עצמו, שכאשר לא מתפלל תפילה כראוי במהלך היום, תורתו נעשית קרעים קרעים. המונח "קרעים קרעים" נאמר מפי גדול דור! הרבה מאתנו היו מסכימים לקבל את ה"קרעים" האלו. אם צדיק וקדוש כזה מדבר ככה, אז מה לנו פשוטי העם לומר ומה שווה תורתנו בזמן שאין אנו מתפללים?!

אדם חייב להחזיק בכל כוחו על מנת לכבוש את היעד הזה של תפילה כראוי ובכוונה שלמה, להשתדל בכל ליבו להתרכז במילים ולהתפלל מעומקא דליבא ולקבוע לו את זה כחוק החקוק בסלע.

זה יסוד האדם, זו נקודת הפתיחה שלו במהלך היום. אנחנו נתונים לכל כך הרבה שינויים במצבי הרוח והיינו בוודאי רוצים שכל היום שלנו יצליח בקלות, שלא ננחל אכזבות וכישלונות, שתלווה אותנו שמחה ואמונה לכל אורך שעות היום, שנתמלא בכוחות פנימיים לתפקד בעולם ולעבוד את ה' יתברך בכל ליבנו ומאודנו.

כל השלמות שלנו תלויה בעבודת ה' שלנו. הכל מתחיל בבוקר - אם אדם רוצה יציבות בחייו, ראשית עליו לפתוח את היום בתפילה - היכן שיש לו קביעות: מקום קבוע להתפלל, כיסא קבוע, זמן קבוע, כל אלו יחד בונים לאדם יציבות בחייו, סדר יום, הוא לא "מתפזר" עם עצמו והולך לאיבוד. הוא חדור מטרה ומשקיע ויש לו סדר יום המתחיל בנקודת פתיחה מבורכת ואיתנה הפותחת לו שערי שמיים ליום מוצלח וטוב. 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך