שליח חב"ד בסוצ’י ערך את סעודת השבת לראש הממשלה ופמלייתו
צילום: בית חב"ד סוצ'י

חדשות

שליח חב"ד בסוצ’י ערך את סעודת השבת לראש הממשלה ופמלייתו

בשל הפגישה שהתארכה עם הנשיא פוטין, ראש הממשלה נפתלי בנט נשאר לשבות את השבת ברוסיה. מי שאירח אותו הוא שליח חב"ד, הרב שלום לאזאר

   
שליח חב"ד בסוצ’י ערך את סעודת השבת לראש הממשלה ופמלייתו
צילום: בית חב"ד סוצ'י
אא

לאור התארכות פגישתם של ראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שנערכה בצהרי יום השישי בעיר סוצ'י. התארגנה הקהילה היהודית להכין את כל צרכי השבת, יחד עם ספר תורה, סידורים וטליתות. מזון בשפע רב לסעודות השבת לכל המשלחת ופמליית ראה"מ. 

סעודת השבת של המשלחת התקיימה בבית מלון, בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט, אותו ניהל וערך רב העיר סוצ'י ושליח חב"ד הרב שלום לאזאר.

בשיחה פרטית לאחר מכן, ראש הממשלה אמר לרב: "הנשיא סיפר לי על היחסים הטובים שיש כאן עם הקהילה היהודית. אני רוצה שכל שליחי חב"ד ידעו - אני מעריץ אתכם בלי גבול, אוהב אתכם, חזקו ואמצו, ותמשיכו לעשות חיל".

לפני קידוש הודה בנט לכל המשלחת על המאמץ והכוחות שכל אחד ואחת השקיע להצלחת המפגש, ושיתף בכך שהפגישה עם הנשיא פוטין הייתה חמה ולבבית, גם מאוד מפורטת עם הבנה הדדית ורצון להמשיך בשיתוף פעולה של שני הצדדים, ראה"מ המשיך את דבריו מתוך פרשת השבוע ואמר "מה שאני לומד מאברהם אבינו ועקידת יצחק, שאמונה וביטחון זו לא פוליסת ביטוח עם הקב"ה, שתמיד הכל מובן, אלא כשמישהו מאמין, ייתכן שיהיו קשיים, יהיו נפילות, אך אמונה בהשם היא לעשות הכל, את המקסימום שאנחנו יכולים לעשות, ולהאמין שהשאר בידיו והוא כבר יסדר הכל בדיוק כפי שצריך להיות.

אני רוצה להודות לחב"ד, אירגון יהודי שאין שני לו בעולם, על קבלת הפנים החמה, ועל מסירותם ועבודת הקודש שהם עושים כאן ברוסיה, ובכל פינה בעולם", סיים בדבריו ראש הממשלה.

לאחר שהרב שלום לאזאר קידש והתיישבו לסעודה, הוא נשא דברי תורה על פרשת השבוע וחשיבות מצות הכנסת אורחים והוסיף "אני רוצה להודות לראש הממשלה ולכל המשלחת על הזכות הגדולה לארח אתכם כאן בסוצ'י בשבת מיוחדת זו.

הרבי מליובאוויטש מסביר את החשיבות הגדולה שיש ללוות את האורח. בהשגחה פרטית נשארתם כאן לשבת, וזיכתם אותנו לא רק לקבל את פניכם, אלא גם ללוות אתכם כראוי; אני רוצה להודות לכם על קידוש שם ה' שעשיתם כאן בעיר, והחיזוק שזה נתן לקהילה שלנו ולכל יהודי רוסיה". 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך