איך צומחים מכאבי הגדילה? בורא עולם רואה את כל התמונה
(צילום: bodrumsurf/shutterstock)

יהדות

איך צומחים מכאבי הגדילה? בורא עולם רואה את כל התמונה

"מכאן אנו לומדים כשיש לנו ניסיון הקב"ה רואה את כל התמונה, זה רגע של קושי. הכל קטן עליך כשה' הוא אבא שלך, זהו כוח האמונה" - צפו בתכניתו של הרב ראובן גולן בימי א' ב-17:00

   
איך צומחים מכאבי הגדילה? בורא עולם רואה את כל התמונה
(צילום: bodrumsurf/shutterstock)
אא
(צילום: bodrumsurf/shutterstock)

אדם עובר בחייו לא מעט קשיים וטלאות, כל מיני נסיונות קשים וכאבי גדילה רבים, בכל מיני תחומים רבים ומגוונים; עיכוב בזיווג, מחלה קשה לא עלינו, קושי בפרי בטן, יצר הרע שמפריע כמעט בכל דבר ומנסה להוריד את האדם היכן שרק ניתן, פרנסה דוחקת, קושי להתעורר מוקדם בבוקר לעבודת ה' ועוד נסיונות רבים.

כשאדם חווה קושי ומשבר הוא מסתגר בתוך עצמו, מתקשה לתפקד, מרגיש שכל עולמו חרב עליו ומתקשה לראות את האור בקצה המנהרה. לא פשוט להתנהל בעולם בתחושה חיובית תמידית, כאשר הראייה שלנו כה צרה ומוגבלת - כשהמוח לא תופס דברים הנשגבים מבינה הבסיסית - בדיוק כמו שאדם סומא מתקשה להתהלך ללא מקל עזר, "מקל העזר" שלנו בעולם הוא אך ורק האמונה בקב"ה ותורתו. האדם, החיים וה' יתברך זו עסקת חבילה. יש בורא ואדון לעולם המנהל הכל בשלט רחוק ובו זמנית כה קרוב, בצורה מופלאה ונשגבת.

לא תמיד מופיעים מולנו כל חלקי הפאזל, לא תמיד אנו זוכים לראות את "התמונה המלאה", אבל דווקא אז עלינו לזכור שלא משנה אם אנחנו יודעים כמה חלקים יש לפאזל הזה ולא משנה גם המספר, ה' תמיד ירכיב אותו עבורנו מבלי שנצטרך להתאמץ אפילו. בסוף הכל מסתדר על הצד הטוב ביותר כי כל מה שה' עושה, לטובתנו הוא עושה.

הדבר היחיד שיחזיק אותנו בעתות משבר זו רק אמונה גדולה בה' יתברך, אמונה עיוורת דווקא מהמקום שבו נגמר השכל, שבו אין תשובות, שבו לא נגלית לנו התוצאה הסופית.

אסון אותיות סואן: כשהדרך סואנת ומלאה ברעשי רקע המנסים להזיז את האדם מאמונתו ומביטחונו בקב"ה, שאו ראשכם אל המרום, הבינו שכל קושי הוא רגעי והכל בסוף עובר, שפכו ליבכם אל אבא שבשמיים ותודו לו על הזכות להיות ילדיו.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך