תרומות
`
סירב לברכתו של מרן הרב עובדיה: "לי יש כלל"
(צילום: אוצרות מרן)

גדולי ישראל

סירב לברכתו של מרן הרב עובדיה: "לי יש כלל"

הרב רביד נגר מספר לנו כי בחור בן 25 שהתחתן טרם זכה לילדים, הרב עובדיה טען כי הוא יברך את אותו הבחור, עליו לדעת כי "צדיק גוזר וה' מקיים" אך אותו הבחור אמר: "לי יש כלל", צפו בתכניתו של הרב רביד נגר "עצה ותבונה" המשודרת בכל יום א' בשעה 11:00

   
סירב לברכתו של מרן הרב עובדיה: "לי יש כלל"
(צילום: אוצרות מרן)
אא
(צילום: אוצרות מרן)

הרב רביד נגר:" מסופר על הרב משה לוי שבגיל 25 טרם זכה לילדים. הציעו לו ללכת לרב עובדיה יוסף זצוק"ל שיתפלל עליהם לפרי בטן שהרי "צדיק גוזר והקב"ה מקיים" ,לבסוף הרב החליט להמשיך בלימוד התורה במסירות, בתפילות ובקיום מצוות ובטח בה' באמונה שלמה שאם יילך בדרכו של ה' יתברך ויעשה רצונו, אז הקב"ה ימלא גם אחר רצונו הוא. ואכן בגיל 28 הפך לאבא לראשונה וזכה בחסדי ה'  שיהיו לו שלושה בנים ושתי בנות".

אחים יקרים, ה' יתברך הוא רחום וחנון ורוצה באמת להעניק לנו שפע מכל הטוב שקיים אבל אי אפשר לקבל מבלי להעניק בתמורה. אלו הכללים בעולם. גם במערכות יחסים בין בני אדם קיימת תמיד הדדיות. אנחנו לא מסתפקים רק בנתינה מבלי רצון לתמורה בכל פעם.

נתינה ועשייה עבור האחר זה דבר עצום הגורם לתחושת סיפוק ונחת גדולה, אך מגיע שלב שזה הופך מתיש ומייאש לא לקבל דבר בחזרה. מיד פעם אנחנו חייבים גם לקבל בכדי להתמלא בדלק וכוח רצון להמשיך להעניק בחזרה לעולם, להרגיש שהעשייה שלנו שווה משהו, שמעריכים אותה, שלא לוקחים אותנו כמובן מאליו.

בכוחנו לפתוח שערי שמיים וליהנות מכל השפע שיש לה' יתברך להציע לנו אך צריך לרצות באמת ובתמים, מכל הלב - להעניק בחזרה, לעשות השתדלות בשמירת מצוות, בעשיית חסד, בריבוי תפילה, בשמירת השבת, בהתחזקות באמונה ובאהבת הבריות.

"כי קרוב אליך הדבר מאוד בפיך ובלבבך לעשותו." יישר כח.

עוד כתבות שיעניינו אותך