הרב אדיר עמרוצי: "אני לא רוצה לדבר על שלום בית"
הרב אדיר עמרוצי

יהדות

הרב אדיר עמרוצי: "אני לא רוצה לדבר על שלום בית"

"עזבו את כל הטיפולים הלוגסטיים, אני מדבר על הנפשות של הילדים, על הביטחון שהולך ונגמר להם, בעקבות שאין להם אבא מסודר איתם", הרב אדיר עמרוצי פונה לנשות ישראל הנשואות כמעט בבכי. צפו בתכניתו המשודרת בכל שלישי ב-12:00

   
הרב אדיר עמרוצי: "אני לא רוצה לדבר על שלום בית"
הרב אדיר עמרוצי
אא
הרב אדיר עמרוצי

הרב אדיר עמרוצי מספר כי "רחל אימנו היתה אמורה להתחתן עם יעקב אבינו, לאחר שיעקב עבד שבע שנים שלמות בעבורה! כמה ערך היה פעם, כמה קדושה, כמה עבודה קשה רק עבור הזכות לחיות חיים משותפים ולהיכנס תחת חופה וקידושין עם אותה האישה שאהב.

"כמובן שכל מקרה לגופו ויש מקרים שפשוט אין בהם מנוס, אלא צריך לקום ולפרק הכל. אך לעומת זאת ישנם מצבים שעוד ניתן להציל את הבית ובכל זאת הזוג מחרב את ביתם.

הרב ממשיך בדבריו: "למה קיימת היום זילות כה גדולה במוסד הנישואים? מדוע שלא נשמר את המסורת היפה והקדושה שהייתה? למה שלא נלמד להעריך אחד את השני, להעריך את הדרך והמסע שעוברים יחד וללמוד ממנו?

איזו פרוצדורה זו לסיים מערכת יחסים. איזה תהליך קשה וכואב, איזו תחושת כישלון והחמצה. כמה נזקים יוצאים מתהליך שכזה, הן מבחינה חומרית והן מבחינה נפשית. בד"כ אנשים משקיעים ממיטב כספם על מנת לרכוש דברים נוספים שישמשו אותם ויקלו עליהם את חייהם, ישדרגו אותם.

ואילו כאן משלמים כסף לא בכדי להשתדרג ולהתקדם, אלא בכדי לחזור אחורנית, לפרק ולפורר כל חלקה טובה או לפחות כזו שעלולה להיות, משלמים מחיר יקר מאוד בכדי לזרוק לטמיון דבר כאילו מעולם לא היה קיים.

באיזו קלילות אנשים זורקים לפח חיים שלמים מבלי להניד עפעף ולא חושבים הלאה על ההשלכות, על הפגיעה בנפש של כל אחד ואחת מבני הבית, על הפגיעה בנפשם הרכה של הילדים הקטנים שביטחונם מתערער והם גדלים עם תפיסה מעוותת לגבי מערכות יחסים בכלל ומערכת זוגית בפרט".

קל לבחור בדרך הקלה, היכן שלא צריך להשקיע ולעבוד על המידות. כמה קל לברוח במקום להתמודד עם האמת, עם הקושי החי והבועט. התקלקל? לא נורא נקנה חדש! אך האם עצרנו לשאול את עצמנו למה בעצם לבזבז עוד במקום להשקיע ולתקן? למה לזרוק לפח משהו שעם קצת השקעה יכול להפוך בקלות מעוד סתם תוצר, לאוצר?!

נקודה למחשבה. עם ישראל היקר, שמרו על הבית שלכם ככל שניתן. ביתכם הוא מבצרכם. ברוכים תהיו.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך