הדור החדש: "אתה הולך לטייל ויש לך עוד טענות כלפיה"
(צילום: rospoint/shutterstock)

יהדות

הדור החדש: "אתה הולך לטייל ויש לך עוד טענות כלפיה"

הרב אליהו רוסתמי מגלה את הסוד לאושר בנישואין: "אתה הולך לעבוד, ללמוד ולהתפלל ואתה עוד עושה סנקציות, גם הנשים עושות את אותו המהלך, תביני אותו תבואי לקראתו", צפו בתכניתו המשודרת בכל מוצ"ש ובשני ב-23:00

   
הדור החדש: "אתה הולך לטייל ויש לך עוד טענות כלפיה"
(צילום: rospoint/shutterstock)
אא
(צילום: rospoint/shutterstock)

לכולנו חשוב שלום הבית שלנו, כולנו שואפים לחיות באחווה ובשלום, לחזור לבית נעים ואוהב בסוף היום.

גבר יקר! אתה הולך לעבוד, הולך להתפלל, מסתובב ומטייל להנאתך, ובסוף היום עוד יש לך טענות כלפי אשתך בבית? מרשה לעצמך לעשות סנקציות, לא לדבר איתה.. איזו עזות!

ואת אישה יקרה, בעלך יוצא ועובד קשה, עמל בלימוד התורה, בתפילות ובקיום מצוות, דואג לשמר ולתחזק את הבית שלכם, עסוק בנטל הפרנסה. ואת בתגובה מזלזלת, מתווכחת איתו, לא מעריכה.

איפה הכבוד אחד לשני זוגות יקרים?

ומה עם האפשרות שלכם לדון כף הזכות? איפה ההבנה ששניכם נמצאים כאן למען מטרה משותפת? לשניכם הרי יש כוונה להצמיח בית לתפארת בקדושה ובטהרה.

אתם חייבים לזכור לכבד אחד את השני, להבין שכל אחד הוא עולם ומלואו, גם הגבר וגם האישה, שניכם עולמות שונים לחלוטין. לכל אחד יש את רצונו, הקשיים שלו, הדברים שמרגשים ומשמחים אותו. אם אתם רוצים לקבל כבוד, אתם חייבים קודם להעניק אותו - נאה דורש נאה מקיים. מהות האהבה היא בנתינה כי הרי אתה אוהב את מי שאתה נותן לו ולא נותן למי שאתה לא אוהב. אהבה היא תולדה של נתינה. בדיוק כמו אימא שנותנת ומעניקה לילדיה באופן אינסטנקטיבי בלי רצון לתמורה.

היא אוהבת את ילדה מהרגע שהוא נולד אהבה ללא תנאים ולמה זה? הרי מדובר ביצור קטן וחמוד ובעיקר חדש, שהצטרף למשפחה, את עוד לא מכירה אותו. איך את אוהבת אותו כל כך? את אוהבת כי את מעניקה לו ללא לאות וללא רצון לתמורה.

"אישה כשרה עושה רצון בעלה" - מעלתה הגדולה של האישה היא כאשר היא מבינה את רצון בעלה גם מבלי שידבר, בדיוק כמו שמבינה את רצון התינוק שלה גם מבלי שהוא יודע להתבטא.

נאמר "ויבן ה' את האישה מן הצלע" - מה זה "ויבן"? מלשון בינה. האישה זכתה שתינתן לה בינה יתרה, חכמת חיים מיוחדת ואינטואיציה טובה.

לא קשה לכבד אחד את השני אם נשים עצמנו בנעליים של בן הזוג, אם רק עוצרים לרגע להקשיב ולחוש לעומק את תחושותיו, להבין לליבו ולמצוקותיו. אם תפעלו בחכמה תזכו ליהנות מפירות מתוקים של העולם הזה. הרי מה האיש בלא האישה ולהיפך?! חשבו פעמיים לפני כל מילה.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך