תרומות
`
הידעתם? "חמסה היא לא סתם עוד קמע"
(צילום: TamuT/shutterstock)

סגולות

הידעתם? "חמסה היא לא סתם עוד קמע"

מאמינים בחמסה? או שמא אתם חושבים שמדובר בעוד סתם קמע? לפנינו הרב ראובן גולן מבאר מהי הגדולה של הסגולה הידועה והמפורסמת - החמסה

   
הידעתם? "חמסה היא לא סתם עוד קמע"
(צילום: TamuT/shutterstock)
אא
(צילום: TamuT/shutterstock)

סגולה נוספת חשובה כנגד עין הרע ואולי הידועה ביותר, היא החמסה. החמסה היא לא סתם דבר, היא מופיעה במקורות לא פעם: "חמישה מיני זכר חמישה מיני נקבה" - מסופר על יעקב אבינו ששולח לעשו בנו את הספרה חמש ע"י בע"ח.

מדוע? כדי שלא יטיל בו עין הרע. וכשעשו רואה את ילדיו ושואל את יעקב: "מי הילדים האלו?" יעקב מיד עונה "הילדים אשר חנן אלוקים את עבדך" - למה הוא מכנה אותם ה-ילדים עם ה"א הידיעה? כי האות ה"א בגמטרייה היא המספר 5, חמש כמו חמסה. המסמלת לעשו שהוא לא יצליח לעשות עין הרע. יעקב עושה את דרכי הפעולה האלו כדי שחס וחלילה לא תשלוט בו עין הרע, לא תוכל להרע לו דרך עיניים שליליות.

ישנן עוד הרבה סגולות כנגד עין הרע. להלן פירוט חלק מהסגולות החשובות:

נזכיר שאדם לא יכול להיות מבוהל כל הזמן ולפחד באופן תמידי מעין הרע. צריך פשוט להיזהר ובד בבד לחיות את חייו באמונה שלמה, לנצור בזיכרון כי ה' יתברך הוא השליט בעולמנו, והוא כל יכול, הוא מסוגל לבטל גזרות קשות ורעות למיניהן (ביניהן עין לא חיובית של אנשים) ולהגן על האדם מכל דבר.

ראוי שיצניע את מעשיו, את הצלחותיו ואת הדברים הטובים בחייו ושיישא תפילה לה' יתברך על כל עניין שבעולם. צריכים להבין שמה שלא נגזר עלינו, ממילא לא יקרה לנו וכל מה שקורה לטובה הוא. שנזכה לבשורות טובות, לישועות, להצלחות ולגאולה השלמה, אמן.

עוד כתבות שיעניינו אותך