זעם: הופסקה התחבורה הציבורית המגיעה עד לרחבת הכותל

חדשות

זעם: הופסקה התחבורה הציבורית המגיעה עד לרחבת הכותל

חברי כנסת הגיבו בזעם: "משטרת ירושלים צריכה להתעורר ולנקוט ביד קשה כנגד הפורעים. אחרת גם בשכונות נוספות בבירה, לא ייסעו בקרוב".

   
זעם: הופסקה התחבורה הציבורית המגיעה עד לרחבת הכותל
אא

חה"כ מעוז: לכנס בדחיפות את הוועדה לביטחון פנים בעקבות הפסקת התחבורה הציבורית לכותל המערבי.

בעקבות הפסקת התחבורה הציבורית לכותל המערבי בירושלים פנה הערב (ב') יו"ר מפלגת נעם, חה"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בבקשה דחופה לכנס את הוועדה לביטחון פנים לדיון בעניין.

בבקשה שהוגשה ליו"ר הוועדה ‏חה"כ מירב בן ארי נכתב "‏היום פורסם כי מאחר ולאחרונה נזרקו אבנים על אוטובוסים בציר הנסיעה לכותל המערבי על ידי פורעים ‏ערבים החליטה חברת אגד, על פי הנחיית משטרת ישראל, להפסיק את מסלולי הנסיעה לכותל בשלב זה", כתב מעוז.

מעוז ציין כי מדובר באוזלת יד של המשטרה "‏מעבר לאוזלת ידה של המשטרה, שנמנעת מטיפול בפורעים ומייצור ביטחון לנוסעים לשריד בית מקדשנו, ‏עצם ביטול הנסיעה לכותל מונעת מרבים להגיע למקום הקדוש, מחמת קושי ההגעה ברכבים פרטיים", נכתב.

לאור כך, ביקש חה"כ מעוז לקיים דיון דחוף בוועדה: "לאור האמור אבקש לקיים דיון דחוף בוועדה עם כלל הגורמים הרלוונטיים", ביקש הח"כ לסיום.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה על החלטה להפסיק את נסיעות האוטובוסים של אגד לכותל דרך שער שכם והורדת נוסעים באזור הר ציון:

"בושה וחרפה שאנשים מבוגרים צריכים לצעוד קילומטרים רבים לכותל בשביל להגיע לשריד בית מקדשנו. משטרת ירושלים צריכה להתעורר ולנקוט ביד קשה כנגד הפורעים. אחרת גם בשכונות נוספות בבירה, לא ייסעו בקרוב".

ממשטרת ישראל נמסר:
מדובר בטענות חסרות כל אחיזה במציאות, שכן המשטרה לא נתנה כל הוראה כאמור. צר לנו על כך שיש גורמים המנסים להעביר את האחריות להחלטות מעין אלו, שנעשו שלא על דעתנו ושלא בהוראת גורם משטרתי מוסמך כלשהו. 

אם חברת אגד החליטה להפסיק את הגעת אוטובוסים לכותל המערבי מיוזמתה, הרי שהדבר מנוגד לחלוטין לעמדתנו. נציין כי בתקופה האחרונה המשטרה עצרה מפרי סדר רבים באזור, כולל כאלו שניסו לפגוע באוטובוסים, ומדי ערב פועלים במקום כוחות משטרה גדולים.

נמשיך לפעול בנחישות לשמירה על הסדר הציבורי באזור למען שלומם ובטחונם של משתמשי הדרך באשר הם.

(סביון מדוברות משטרת מחוז ירושלים)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך