מצמרר: הרב סלמן מוצפי ראה ושמע את רחל אמנו מדברת
(צילום: באדיבות המצלם)

מיסטיקה וקבלה

מצמרר: הרב סלמן מוצפי ראה ושמע את רחל אמנו מדברת

כיצד בוטלה גזרה נוראה על יהודים שחיו בארץ ישראל בזמן השואה? סיפור מצמרר על כוחה של תפילה: "הקצין הנאצי היה אמור להגיע בכל רגע לארץ, לכן רבי יהודה פתייה ואנשיו לקחו כוס והחלו למלא אותו בדמעות", צפו בסיפור מאת הרב דוד בצרי

   
מצמרר: הרב סלמן מוצפי ראה ושמע את רחל אמנו מדברת
(צילום: באדיבות המצלם)
אא
(צילום: באדיבות המצלם)

הרב דוד בצרי מספר:

בגרמניה הנאצים ימ"ש הרגו שישה מיליון יהודים. באחת הפעמים נשלח קצין בכיר שלהם למצרים ואמר שהוא רוצה לבוא בתוך שלושה ימים לקחת את היהודים מארץ ישראל, בשביל להשמידם.

הרב יהודה פתיה שמע זאת, הלך לעיר העתיקה לביה"כ מול הכותל המערבי ועשה שם תפילה גדולה. בעת התפילה רבי יהודה נפל ארצה ובכה בכיות גדולות שאותו קצין לא יגיע.

בא מישהו ואמר לרבי יהודה שהוא חלם חלום שאם כבוד הרב ימסור נפשו, יקריב את עצמו על קידוש ה' עבור כל העם, אז אותו קצין לא יגיע.

רבי יהודה הבין מיד שהוא מוכן למסור עצמו ככפרה על עמ"י. בחסדי ה' הם נושעו. לאחר התפילה הגדולה רבי יהודה הלך לביה"כ "אוהל רחל", לקח איתו שבעים אנשים וכולם הלכו יחד לקבר רחל לבכות ולהתפלל בבכי אל הקב"ה, שאותו קצין לא יצליח להגיע ארצה. הם התחננו בבכיות ותקעו בשופרות במשך כל הלילה.

בבוקר, לאחר התפילה, יצאו החוצה לאכול משהו ולנוח. סמוך לבית הכנסת היו מלונות שאוכלסו בתיירים מכל רחבי העולם. לפתע הגיעו תיירים וכעסו מדוע רבי פתייה ואנשיו הפריעו את מנוחתם כל הלילה בצעקות, בבכיות ובתקיעות בשופרות.

רבי יהודה ואנשיו הגיבו שצרה נוראית קרובה וכי קצין בכיר צפוי להגיע מגרמניה ולהשמיד את היהודים. התיירים בתגובה לעגו להם, צחקקו ללא חמלה ואמרו שהקצין יבוא למרות כל התפילות שלהם.

כששמע זאת רבי יהודה הוא זירז את אנשיו לחזור בחזרה אל קבר רחל וציווה עליהם לקחת כל אחד כוס ריקה, למלא את כולה בדמעות ולזעוק אל הקב"ה.

נכנסו כולם, זעקו מקרבם אל הקב"ה ומילאו את הכוס בדמעות. לאחר מכן ראה לפתע רבי יהודה את דמותה של רחל אימנו ואמרה לו שהגזרה בוטלה והקצין לא יגיע לארץ.

רבי יהודה הופתע מאוד מהמחזה המדהים שראה בזה הרגע והפציר בכולם לצאת במחולות, לשיר, לרקוד, לשמוח ולהודות לה' יתברך על הישועה הגדולה.

תוך כדי השמחה הגדולה, אשתו של רבי יהודה נכנסה והתעקשה לדבר עם הרב באותו הרגע, על אף שראתה שהוא עסוק עם הקהל בהודיה לה'.

הרב יצא אליה ושאל אותה מה היא רצתה. היא ענתה שגם היא זכתה בזכות הגדולה לראות את רחל אימנו ולשמוע את הבשורה המשמחת. למה שניהם זכו לראות את רחל אימנו? שלא יגידו שרבי יהודה דמיין חלילה. וזה סיפור מדהים על התגלות רוח הקודש.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך