להידמות לצדיקים הגדולים: עצתו הנשגבת של המקובל
(צילום: Photographer RM/shutterstock)

יהדות

להידמות לצדיקים הגדולים: עצתו הנשגבת של המקובל

הרב דוד בצרי חושף במה עלינו להתחזק, וכיצד נוכל להידמות אל הצדיקים האמיתיים שבדורנו ואל אלו ששוכני עפר: "התורה ניתנה לכל עם ישראל, לא נתנו אותה לצדיקים בלבד"

   
להידמות לצדיקים הגדולים: עצתו הנשגבת של המקובל
(צילום: Photographer RM/shutterstock)
אא
(צילום: Photographer RM/shutterstock)

אומר הרב דוד בצרי: "התורה היא חיינו. היא ניתנה לכל עם ישראל ולא רק לאנשים מיוחדים".

"כל הלמידה, ההלכות, המצוות שבהן כלולות שמירת שבת, תפילה, תפילין וכו', אלו חיינו. כאשר אדם יושב ומשקיע ולומד תורה, שומר את השבת ומקיים מצוות, זו המהות שלו. בשביל זה אנחנו חיים, "כי הם חיינו ואורך ימינו".

"המשימה הגדולה שמוטלת על כתפינו היא לשמור תורה ומצוות, להגות בהם יומם ולילה".

"אל לנו לשכוח שגם הצדיקים הגדולים ביותר, התחילו כאנשים 'פשוטים' אשר השקיעו את כל זמנם ועמלם למטרה אחת שהיא החשובה ביותר – עמל בתורה הקדושה והיקרה מפז. לולא התורה - האדם הוא ריק כקליפת השום, בלעדיי התורה אדם היה מתכלה נפשית".

הרב בצרי: "התורה היא מקור הנחמה, היא מפתחת את המוח, מרחיבה את הלב ומחדירה בנו תקווה ושלווה. כל העולמות ניזונים מהאור העליון, המושפע לעליונים ולתחתונים, אורה של התורה הנפלאה והקדושה.

"כאשר אדם לומד תורה, כל מילה שמוציא מפיו נחצבת כלהבות אש ונחשב לו כאילו הוא קיבל את התורה מסיני באותו הרגע. במיוחד בדור הקשה והמורכב שלנו, שיצר הרע מאיים לחרב כל פיסה של רוחניות וטוב, חשוב לפתוח ליבנו אל האור הגדול".

"ליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר": תורה = אורה. התורה הקדושה היא המקור להכל, היא הדרך, היא המסלול, היא הנותנת לנו את האור בחיינו ומכווינה אותנו בכל צעד ושעל. היא ספר ההוראות שלנו ובלעדיה לא נדע איך להתנהל בעולם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך