הלילה: לוחם מג"ב נפצע באורח בינוני בפיגוע במחסום קלנדיה
צילום: דוברות המשטרה

חדשות

הלילה: לוחם מג"ב נפצע באורח בינוני בפיגוע במחסום קלנדיה

מחבל בן 22 מקלקליה נסע לכיוונם של לוחמי משמר הגבול שהיו בפעילות מבצעית סמוך למעבר קלקליה, ופגע באחד מהם | הלוחם שנפגע פונה לקבלת טיפול בשערי צדק. המחבל נתפס, הועבר לחקירת השב"כ ולאחר מכן פונה לקבלת טיפול בעין כרם

   
הלילה: לוחם מג"ב נפצע באורח בינוני בפיגוע במחסום קלנדיה
צילום: דוברות המשטרה
אא

הלילה בסמוך לשעה 1:00, במהלך פעילות של לוחמי מג״ב של משטרת ישראל לפינוי מבנים בלתי חוקיים באזור כיכר המושבעים בקלנדיה, הגיע מחבל בתוך רכב, נסע במהירות ודרס לוחם מג"ב במקום. לוחמי משמר הגבול ביצעו ירי חי לכיוון הרכב שניסה להימלט ונעצר לאחר שפגע בקיר. 

הלוחמים עצרו את המחבל, בן 22 תושב קלקיליה ולאחר תחקור ראשוני הוא הועבר לחקירה של שירות הביטחון הכללי.

כתוצאה מהפיגוע, נפצע לוחם מג״ב באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי שערי צדק.

לפני זמן קצר, קיים מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הערכת מצב בסמוך לזירת פיגוע הדריסה

בסיום הערכת המצב, אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן למפקדים: ״הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים. הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו, היא המפתח לנטרל כל איום באופן מידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם. גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל. עלינו להמשיך לפעול בנחישות מול כל ניסיון לפגוע בכוחותינו או בחייהם של אזרחי ישראל״.

סגן מפקד משמר הגבול, תת-ניצב בריק יצחק אמר ללוחמים: ״פעלתם כפי שמצופה ממכם. מיד שזיהיתם כי מדובר בפיגוע דריסה הגבתם בצורה מקצועית, נחושה תוך חתירה למגע שהביאה בסופו של דבר לעצירת הרכב ולתפיסתו של המחבל״.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך