(צילום: Manamana/shutterstock)

יהדות

הסיפור שלא סופר: הגרמנים מתקרבים ארצה ובסוף נסוגים - מדוע?

השואה הנוראית, רבי יהודה פתיה ואנשיו פוקדים את קברה של אימא רחל ומפצירים בתחנונים אליה, וזאת מפני שהגרמנים מתקרבים ארצה ובכוונתם להשתלט על הארץ. אך מה קורה ברגע האחרון שהגרמנים חוזרים בהם ונסוגים?

   
(צילום: Manamana/shutterstock)
אא

זה התחיל באמירת תחנונים ובתקיעת שופר שנעשו מתוך בכי וזעקות, בזכות אמא רחל ע"ה יזכו לבטל את הגזרות, "אימא רחל מבכה על בניה": הצדיק המקובל רבי יהודה פתיה זצוק"ל מילא כוס בדמעות שנוצרו מתפילותיו ושתה את כוס הדמעות, רק כדי שיתקבלו תפילותיו!

ולפתע זה קרה... הרב המקובל הצדיק רבי יהודה פתיה זצוק"ל הושיט את ידיו לצדדים ונפל קדימה והתעלף, כל הנוכחים מיד הרימו את הרב והוא התעורר מיד ואמר: "לא ראיתם??" לא שמעתם??" ואף אחד לא הבין את כוונתו.

הסיפור שלא סופר: הגרמנים מתקרבים ארצה ובסוף נסוגים - מדוע?

המשיך ואמר: "לא ראיתם את רחל אמנו, איך היא יוצאת מציון של קברה?" ואז, רבי יהודה זצוק"ל ביקש מכל הקהל להתרחק מצידי הקבר ואמר: "הנה רחל אמנו עולה עכשיו מן הקבר" והצביע בידו: "היא לבושה בצעיף! בחלוק! בנעליים!"

בהתרגשות רבה תיאר את המחזה: "היא יוצאת עכשיו מהקבר כדי לעלות לשמיים ולבקש רחמים על עם ישראל, היא עולה עכשיו דרך החלון, והנה היא נעלמה בשמיים".

כולם יחד עם המקובל רבי יהודה פתיה זצוק"ל התרגשו מתיאורו המצמרר והמרגש, מפני שזכה לראות את דמותה של אימא רחל מבקשת רחמים על בניהעל עם ישראל!

והנה בעת תפילת מנחה שמעו את הבשורה שהגרמנים נסוגו מחדירה לארץ ישראל.
(מספר איש מבית לחם יהודה עמ' 235)
1941: מלחמת העולם השנייה, הגרמנים מתקרבים.(צילום: Everett Collection/shutterstock)אחיי ורעיי, המקובל רבי יהודה פתייה זצוק"ל ראה בעיניו את דמותה וכל זה קרה פחות ממאה שנה בלבד
על ידי אחדות ואהבת עם ישראל ותפילותיה של אימא רחל ע"ה נזכה לגאולה במהרה בימינו, אמן.
הצב"י ארז קדוסי

תודה לזמרים, אריה וכפיר פרטוש על השיר המרגש 'למה תבכי אם', האזינו:

(צילום: Manamana/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך