"אמירה אנטישמית" בנט קרא להגביל את כוחם של החרדים ועורר סערה
(צילום: MWPHOTOS55/shutterstock)

חדשות

"אמירה אנטישמית" בנט קרא להגביל את כוחם של החרדים ועורר סערה

אריה דרעי ובכירי הפוליטיקאים הגיבו לדברים המזעזעים של נפתלי בנט נגד החרדים: ‏"ראש ממשלה לא לגיטמי עם שישה מנדטים, שבכל הסקרים מגרד את אחוז החסימה ומייצג רק את עצמו, רוצה להגביל את השפעת החרדים המייצגים מיליון איש".

   
"אמירה אנטישמית" בנט קרא להגביל את כוחם של החרדים ועורר סערה
(צילום: MWPHOTOS55/shutterstock)
אא

זעם גדול במגזר הדתי והחרדי בעקבות התבטאותו המקוממת של ראש הממשלה נפתלי בנט לפיה יש להגביל את כוחם של החרדים.

בכנס של ה"ג'רוזלם פוסט", אמר ראש הממשלה: "אני שמח שיש חרדים, אבל אנחנו צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם".

בנאום אמר בנט כי "בישראל יש בעצם שלושה כוחות פוליטיים: כוח לאומי, שלגמרי היית אומר שהוא הימין, הגישה הגלובלית ההומניסטית, שהיית מכנה אותה בערך השמאל, והדתיים - חרדים ואורתודוקסים.

אני שמח שיש חרדים, אבל אנחנו צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם. לא הייתי רוצה ישראל בלי שמאל", אמר בנט.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי: ‏"ראש ממשלה לא לגיטימי עם שישה מנדטים, שבכל הסקרים מגרד את אחוז החסימה ומייצג רק את עצמו, רוצה להגביל את השפעת החרדים המייצגים מיליון איש. בנט, לכל הונאה יש סוף. עוד יגיע היום שתוקם ממשלה שתייצג את רצון העם, כולל הציבור החרדי שקיבל בבחירות האחרונות 16 מנדטים".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני, אמר כי "דבריו של בנט לא מפתיעים, הוא עשה את זה בברית האחים עם לפיד ורק התחנחן בפני הציבור החרדי כי היה צריך אותו לצרכיו. זה אותו האיש שמשקר במצח נחושה עבור נושאים שמעניינים אותו באותו רגע. לא מפתיע כי בנט גם יודע שהוא לא יצטרך אותנו יותר, כי זו הקדנציה האחרונה שלו במערכת הפוליטית".

ח”כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): “כשבנט מדבר על הצורך להגביל את ההשפעה החרדית הוא שוכח כמה הוא השתמש בה לצרכיו הפוליטיים ולמען הציבור שהוא ייצג בעבר. בשעתו, בעבר הלא רחוק כשהוא היה זקוק ל״השפעה החרדית״ הוא ידע להתחנן לעזרתה. על זה נאמר אתה אומר 'פן ירבה', ואנחנו אומרים 'כן ירבה'".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי הגיב: "נפתלי החוצפן והשחצן מדהים כל פעם מחדש. אני לא מאמין שהיה מעיז להגיד על הציבור הערבי את מה שאומר על הציבור החרדי- ששמח שיש חרדים, אבל צריכים להגביל את השפעה הפוליטית שלהם. אבל מה כבר אפשר לצפות מאדם שמכר את כל הערכים של המדינה היהודית בשביל לשאת נאום מעל בימת האו"ם בתור ראש מפלגה עם 6 מנדטים".

חה"כ אוריאל בוסו אמר בתגובה: "מגוחך לשמוע את האיש עם ששת המנדטים הדורש להגביל את השפעתם של נבחרת מצויינת בת 16 נציגים זוהי שבירית שיאים בצפצוף על הדמוקרטיה, כאן המקום להזכיר לראשונה בתולדות המדינה מכהן ראש ממשלה (בתואר) עם 6 מנדטים בלבד שבכל ההסכמים החדשים הטיל גזירות איומות למגזר החרדי במעונות, בישיבות ועוד".

ח"כ ישראל אייכלר אמר בתגובה כי "החרדים נמצאים פה כבר מאתיים שנה, עוד מימי התורכים. עליית החסידים, עליית תלמידי הגר"א והעליה התימנית כולם היו חרדיים. הוריו של בנט היגרו לכאן מסן פרנסיסקו. תארו לעצמכם שנשיא ארצות הברית היה אומר שהוא מאוד שמח שיש יהודים באמריקה אבל צריך להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם. הכל יודעים מה ההשפעה הפוליטית של המיעוט היהודי בארצות הברית. העולם היהודי היה מזדעזע. יש לבנט שתי אפשרויות: להתנצל או להתפטר".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך