אורי מקלב במתקפה: "הממשלה שברה את הערכים היהודים במדינה"
צילום: ערוץ הכנסת

חדשות

אורי מקלב במתקפה: "הממשלה שברה את הערכים היהודים במדינה"

ח"כ אורי מקלב בפתיחת הדיון בהשתתפות ראש הממשלה: "הממשלה שברה את הערכים היהודים במדינה, בכשרות, בגיור בשלמות המשפחה - הרקמה של צביון המדינה נפרמת, הכיפה הקטנה והדקה תעוף ברוח ותעלם"

   
אורי מקלב במתקפה: "הממשלה שברה את הערכים היהודים במדינה"
צילום: ערוץ הכנסת
אא
צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ אורי מקלב שיזם את הדיון בהשתתפות ראש הממשלה תקף את ראש הממשלה ודרש תשובות לציבור.

לפני שבוע עמדת כאן על הדוכן הזה ואמרת כי הציבור מתחיל להבין את ההיגיון שעומד מאחורי המלחמה בקרונה, פתח ח"כ מקלב וציטט את ראש הממשלה: "על איזה הגיון אתה מדבר? תהה הרב מקלב, על עשרות מיטות חסרות במחלקות לטיפול נמרץ? על אלף וחמש מאות נפטרים בגל הרביעי? מאז שנכנסת לתפקידך אומתו כחמש מאות אלף חולים חדשים! מעל למיליון בידודים. על איזה הצלחה דיברת? על הכשל בנתב"ג שלא עצרתם את היבוא של הדלתא? על כך ששלחתם אלפי מבודדים בתחבורה הציבורית בכוונת תחילה ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. 

"אתם קיבלתם את המשמרת שלכם כמעט ללא מאומתים וללא נפטרים והתהללתם על כך שלא עשיתם סגר, אחרי החיסונים באמת לא צריכים את הסגרים, גם הממשלה הקודמת לאחר החיסונים אכן לא תכננה לקיים סגרים. על מה אתם מדברים? על הכשל בהסברה? על הסחבת במתן החיסונים? על קבינט קורונה ללא שקיפות שלא מוציא את הפרוטוקולים שלו? - זו ממשלה שבראשותך ובמקום לקבל את החלטות, הלכת להיפגש עם אבו מאזן - אנחנו רוצים שהממשלה תצליח במאבק בקרונה, המגפה היא מלחמה של כולנו, אך צריך לתת תשובות ולא בנאומים שאינם מתכתבים עם המציאות - תגידו באומץ נכשלנו. 

"אני לא יודע אם אתה זוכר אדוני ראש הממשלה אבל לפני כמה שנים היה לך קמפיין בחירות תחת הסיסמה 'לא מתנצלים', הופעת בקמפיין ושיחקת איך שאתה מתנצל על שפיכת כוס קפה או תאונה קלה, הזכיר מקלב לראש הממשלה והעיר כי הוא דווקא משחק לא רע - "ממשלה אינה קמפיין בחירות ולא משחק, ממשלה אלו אזרחים שמגיע להם לקבל הסברים למה שאתם עושים". 

"אני לא אדבר על 'ההצלחות המדיניות' שלך, על הפגישה המנומנמת עם נשיא ארה"ב או על הנאום שהוציא את דיבתנו רעה באו"ם. אני כן אדבר על מה שאמרת יהיה הורדת מחירים, אנשים עוצרים ברחוב ושואלים על מה אתה מדברהצרכנים נכנסים לחנויות ורואים עליית מחירים, הציבור לא יכול להרשות לעצמו לרכוש מוצרים ואתה מדבר על עליית מחירים? - מה הוא מס הגודש, מה הם מחירי החניה שעולים, מה הוא המס על השתיה הקלה?" הטיח מקלב בראש הממשלה

"אתם עושים את זה במסווה של בריאות, אך אין כאן לא בריאות אלא רק מס על הדבר הקל ביותר, מדוע אתם לא מטילים מס על פיצוחים ועוגות קצפתאתם מבאים לכאן עליה של עשרים וחמישה אחוזים בנסיעות התחבורה הציבורית, כל אזרח מעל גיל שמונה עשרה ישלם יותר על הנסיעות שלו, זאת לא עליית מחירים? אלו מיסים המנסים לחסות על הסכמים קואליציוניים וקניית השלטון בסכומי עתק.

"ומעל הכל המס על לומדי התורה, מי שלומד תורה ישלם מס מענות גבוה, איזה הגיון כלכלי יש בזה לאותם הנשים שעובדות, שהם תורמות למשק, איזה תועלת כלכלית יש בזהלזרוק אותם לעוני ולפגוע בפרנסה שלהם? אלפי המשפחות הללו דורשות ממך תשובות למה עשית להם את זהמה חטאו ומה פשעו, אם היו עבריינים היה בסדר רק ללמוד תורה לא

"ויותר מכך אלו כל שבירת הערכים היהודים במדינה, בחקיקת חוקי כשרות, חוקי גיור הרצון שלכם לאפשר הקמת משפחה שלא על פי המסורת היהודית, רק בשבוע שעבר ראינו כיצד שר בממשלתך הורה לפתוח יחידות ממשלתיות בשבת, - הרקמה של צביון המדינה נפרמת, הכיפה הקטנה והדקה תעוף ברוח ותעלם

רק לפני מספר חודשים כאשר אלפים חזרו מאומן עמדת ודרשת לחקור אותם, האשמת אותם בהאשמות פליליות, מאות נחקרו ואף אחד מהם לא הורשע, מגיע להם שתעמוד ותנצל בפניהם!"

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך